Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Pokazuje rezultate 1 do 1 od 1

    Korisnici koji su pročitali ovu temu: 15

    1. #1
      Filozof
      Deleted User

      Zarada na internetu koristeći Photoshop - kako?




      Posto mi se dosta vas javlja za pomoc oko internet zarade odlucio sam se napisati ovaj post kao pomoc svima koje zanima zarada koristeci Photoshop.


      Pa krenimo..

      Meni osobno dvije najbolje stranice su designcrowd i 99designs. Iako je freelancer daleko popularniji u svijetu problem istoga je - svijet. Kako to mislim? Princip freelancera je da klijent preda zadatak i traži osobu voljnu to izvršiti i naravno tu kreće sustavno rušenje cijene - ovisno o zemlji iz koje freelance radnik dolazi. Mi ćemo bez problema srušiti cijenu s 300$ na 200$ i svejedno dobro proći uzevsi u obzir da sav posao odrađujemo od kuće. Kako silom prilika građanima nekih zemalja 200$ ne igra toliku ulogu kao nama isto se događa i sa zemljama u kojima je to ogroman novac pa će npr. radnici iz Indonezije, Indije itd. cijenu sa 200$ srušiti do 50$-100$ i svejedno dobro proći, a mi tu ispadamo iz igre jer je glupo gubiti vrijeme na zadatak od 50$, a ima posla za 300$. Cijene variraju od stranice do stranice dobar primjer je sa facebook coverima koji na 99designsu drže cijenu od maximalno 95$ (nikad nisam vidio više od toga), a na designcrowdu minimum bude 130$, a većinom 160$+. Freelancer pak za to nudi 20-30$. Velike razlike uočljive su i u dijelu web dizajna - velika prednost u korist 99designsa. Mobilne aplikacije na istom se ne spuštaju ispod 400$, a na designcrowdu cijena teško da prelazi 400$. Ista stvar je i sa web designom. Freelancer kao i uvijek kaska za ovim dvjema stranicama. Dizajn logotipova također je više plačen na 99designsu gdje je minimum 200$, a na designcrowdu 160$. Na freelanceru sam vidio ponude za logo od 30$. Sve je to dovoljno da se iz ostatka teksta izbaci freelancer.
      Mana 99designsa je limit za pocenike od 20 contesta u periodu od oko mjesec dana, naravno time si prisiljen biti više posvećen zadatcima za koje se prijaviš, ali svejedno je to veliki - za 99designs dok na designcrowdu takvih problema nema i slobodan si raditi koliko te volja. Designcrowd administracija često daje zadatke u photoshop sekciji sa nagradama od oko 200$ za prvo mjesto, 100$ za drugo i dijeljenje nagrade za 3,4,5,6 mjesto. Radi se o fotomanipulacijama, prebacivanjima mostova, likovi iz filmova glume u reklama itd. Obavezno moram napomenuti da je 99design puno jednostavniji za korištenje i razgovor s klijentima.
      Također moram napomenuti da obavezno prijavljujete korištenje stockova (ukoliko iste koristite) jer je strogo zabranjeno kršenje tog pravila. Prije nego što uđete u contest na 99designsu preporučam da provjerite klijenta, koliko često daje feedbackove, da li je već povlačio lovu iz contesta itd.
      Još da napomenem veliki minus za designcrowd je jako česta neaktivnost klijenta koji ponekad slabo ili nikako ne odgovaraju na dizajnove koje šaljete.
      Isplatu možete vršiti preko moneybookersa, paypala itd.


      Nadam se da će vam ovaj post biti od ikakve pomoći, a ako postoji još kakvo pitanje slobodno mi se javite na pm..
      Posljednje uređivanje od Tonća : 27-02-16 at 17:27

    2. 26-10-15, 21:08

     

     
  • Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •