Citiraj Prvotno napisano od Tatta Vidi poruku
Evo i jedna mala kritika na Apple .

Moj brat ( koji je 2. godine stariji od mene ) posjeduje iPhone X koji koristi FaceID .
FaceID je zakazao u visostrukom testiranju . Kao sto sam rekao , brat je od mene stariji 2. godine sto znaci da nismo bliznaci . Mozda imamo slicnosti ( kao sto neki kazu ) ali nismo toliko slicni da nas taj system (FaceID ) zamijeni .

U 70% slucajeva mogu otkljucati bratov mobitelom sa svojim licem . Razumijem da system prepoznaje neke karakteristicne tocke lica . Tocnije , mjeri dubinu tih tocaka ( tako da ga ne mozete zavarati sa slikom vlasnika ) ... ali mi svejedno nevjerojatno koliko taj system ima gresaka .
Ipak ima i svjetla strana te price , barem sada znam da je nepotrebna DNK analzila da znam da smo braca . heheh

Ipak ostajem vjeran " starom " system-u a to je TouchId koji moj stari iPhone podrzava . Nitko osim mene nije do sada uspio otkljucati moj mobitel preko otiska prsta , pa cak ni rodjeni brat .

Sto se fingerprinta tice...Imam jednu jako zanimljivu situaciju koja se jjako cesto ponavlja...Znaci stavio sam fingerprint na oba palca , i niti na jedan drugi prst...Kada sjedim tako u kaficu ili negdje imam cesto naviku stisnuti kaziprstom home dugme da vidim koliko je sati ili ima li neka notifikacija/poruka...Cesto mi se desi da samim tim pritiskom kaziprstom otkljucam telefon , iako mi taj prst nije ocitan za otkljucavanje ekrana.