Citiraj Prvotno napisano od Paris Aresus Vidi poruku
Da li svaka klapna za gas mora da se kodira na dijagnostiku.Audi A3 1.6 16v na Golf 4 1.6 je potpuno ista vizuelno klapna gasa i brezoni svaki dolazi na svoje mesto na usisnu granu,ali nikako nije mogla da se ukodira na dijagnostiku tj.motor upali kad se namontira ali izbaci gresku EPC i nece da primi gas,a u leru radi ok na 900 obrataja ?
Pitao sam brata ( po zanimanju automahanicar-lakirer ) za misljenje oko tvog problema .
Odgovorio mi je : " Neka vozi to u ovlasteni servis , neka se to profesionalno kodira " .

Moje neko misljenje je :
Nisam siguran ali mislim da se i reguator klapni kodira po serijskom broju . Mozda su izgledom potpuno indenticne i sve pase ali kompjuter auta ga djelomicno samo prepoznaje jer se ne podudaraju serijski brojevi komponenata . Nisam siguran , nemoj me drzati za rijec ali mislim da je bitno .

Teoretski , te klapne neki i vade jer su " nepotrebne " i kako neki kazu , mogu se odlomiti i doci do ventila i uci u cilindar itd itd ...
Ja uvijek kazem , da je to nepotrebno , to sigurno ne bi proizvozac ugradjivao jer bi tako samo sebi pravio minus posao .
U jakim malim mjerama ( mikronima ) jer bitno koliko motor uvuce zraka i koliko ispusti . Ukoliko nema tih klapni , on ima " direktan " usis zraka a ispuh je regulirana raznim stvarima ( lamda sonda itd ) . Tako ako ta prva komponenta nije tocna , nece ti niti ostale komponente slati tocan impus kompjuteru auta tako da ce kompjuter auta losiije i losije ( netocno ) odredjivati smjesu za zagorjevanje .

Nisam automehanicar , ali ovo je moje neko objektivno misljenje .


Razmisljam si uzeti BMW F10 . Uvjet mi je da je 6 cilindra , automatik i dizel .
BMW automatske getribe svi hvale koliko sam cuo od dosta mehanicara ali bi me zanimalo i neko opsirno misljenje oko tog auta .

Ukoliko netko posjeduje to auto , molio bi ga da mi napise neke svoje dojmove o tom auto .