To kad kazu anime je za decu, a nisu pogledali nista vise od Dragonball Z ili Naruto, mi je nesto najsmesnije sto mogu da cujem.

Evo nekoliko naslova u tom nekom zanru akcije/drame/horora:

- Death Note - Jedan od najkompletnijih naslova ikada. Toliko je dobro napisano da jednostavno ne mozes da kazes nista lose ... osim o Netflixovoj adaptaciji..

- Fate/Zero - Jedan od najboljih naslova. Fate fransiza mi je omiljena i svakome ko zeli akciju ovo vise nego preporucujem, mada nije za pocetnike.

- Berserk (1997 verzija). - Badass anime koji nije za decu. Nakanio sam se da ga odgledam jer mi je gospodin @North; bukvalno isprao mozak s njim.

- Elfen Lied - oh boooooooooi. Ovo je zesci mindfuck naslov. Za epizodu 8 morate biti posebno mentalno spremni.

- Tokyo Ghoul - Moram i ovo da predlozim iako sam razocaran sa serijalom nakon prve sezone.

- Akame ga Kill! - Prica o tinejdzerima koji se bore protiv korumpirane drzave. Odlicna i dirljiva prica koja nema happy ending.

- Neon Genesis Evangelion - "Zankoku na tenshi no te-ze, madobe kara yagate tobitatsu!!"; Moj omiljeni anime.


Od straight up komedije mogu samo da izdvojim:

- Grand Blue - Ovo je urlikanje od smeha jer je parodija na studentski zivot i alkoholizam.