Registracija
  • a
  • Bolesno
  • Gladno
  • Ljuto
  • Ludo
  • Neodlucno
  • Nostalgicno
  • Odlucno
  • Opusteno
  • Pijano
  • Ponosno
  • Posrano
  • Sjajno
  • Snazno
  • Sretno
  • Tuzno
  • Uplaseno
  • Usamljeno
  • Uspavano
  • Voljeno
  • Zadovoljno
  • Zakon
  • Zaljubljeno
  • Zamisljeno
  • Zarazeno
  • Zgodno
  • Zgrozeno
  • Zivcano
  • Zlobno
  • Stranica 114 od 121 PrviPrvi ... 1464104112113114115116 ... PosljednjePosljednje
    Pokazuje rezultate 1,131 do 1,140 od 1204
    1. #1131
      Hawk avatar
      Datum pristupanja
      Apr 2011
      Lokacija
      Republika Hrvatska
      Poruke
      9,725
      Teme
      804
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      145 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      28 min
      Like (kliknutih)
      1071
      Like (dobivenih)
      2317
      Rep
      The Conjuring (2013) - preporuke za sve ljubitelje hororaca.



      Film sniman prema originalnim zapisima njapoznatijih demonologa, bračnog para Eda i Lorraine Warren! Temeljen na istinitim događajima Conjurin predstavlja priču kako su svjetski priznati istražitelji paranormalnih aktivnosti Ed i Lorraine Warren pozvani pomoći obitelji koju je terorizirala prisutnost sila tame nastanjena u njihovoj kući na osami.

      ||_|¯|_| ––-HAWK-––|_|¯|_|¯||

    2. #1132
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      I Conjuring 2 nije los. Ali iskreno, ovo meni nisu horori, kao sto sam rekao, nazalost na zapadu koriste jumpscare, nije problem sto ga koriste, problem je to sto jedino njega koriste, a jumpscare je samo jedan dio horor zanra..

      E u tome se razlikuje zapadni horor od J-Horora. Dok u zapadnim, znamo da ce se nesto desit, da ce nesto iskocit ispred ekrana, takve scene u j-hororima su duge, razduzene, atmosfericne, i ne znamo da li ce se nesto desit, ali imamo samo los osjecaj, to je teror, atmosfera, film nas drzi na rubu, ocekujemo nesto, a ni sami ne znamo kad i sta. I izgled likova, zna biti uzasan, deformisane face, koje nas mozak pokusava sabrati i napraviti lice od njih, tu se stvara strah od nepoznatog. Zapadni horori su predvidljivi, bili su mi strasni, kada sam imao 9 godina.

      Mada horori su kao i komedije, kao sto je neki nesto smjesno, neki nije, tako je nekome nesto strasno, a nekome nije. Mada, svi koji prate horor zanr, znaju da su najbolji i najstrasniji horori iz Japana. Mislim pogledajte Ringu i slicne filmove, koje je Amerika rimejkovala, orginali su apsolutno bolji.

      Najstrasniji medij je za mene Junji Ito i njegovi radovi, ko zna o cemu pricam, zna koliko je ludjacki i strasno napravljeno. Junji od normalnih stvari pravi horor, tako da simbol spirale, postane horor, strah od spirale ? To je legendarna manga Uzumaki. Kada ideja spirale pocinje opsjedati grad, i polagano se svi gube u spirali.. Mnogi su pokusali napravit filmove, anime, serije, ali nevjerovatno je, kako je medij bez zvuka, medij koji se cita, zapravo najstrasniji.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 26-02-21 at 13:50
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    3. #1133
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Jučer sam odgledao film koji nije moga žanra ali me je zadivio
      Film se zove "Life" ili po našem "Trag Života"

      Naime radi se o svemirskoj postaji koja je otkrila prvo živo biće na Marsu.
      Neočekivani rasplet i kraj filma.




      Moja topla preporuka

    4. Like Kyūketsuki se sviđa ovaj post
    5. #1134
      Kyūketsuki avatar
      like the mesmerizing blue
      moon..
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Oct 2010
      Lokacija
      Mikaela Hyakuya's bed
      Poruke
      2,662
      Teme
      305
      CHB
      550
      Spomenut(a)
      40 post(ova)
      Označen(a)
      2 tema
      Dnevna aktivnost
      22 min
      Like (kliknutih)
      1178
      Like (dobivenih)
      1884
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od s h e l b y Vidi poruku
      Jučer sam odgledao film koji nije moga žanra ali me je zadivio
      Film se zove "Life" ili po našem "Trag Života"

      Naime radi se o svemirskoj postaji koja je otkrila prvo živo biće na Marsu.
      Neočekivani rasplet i kraj filma.




      Moja topla preporuka
      Gledao sam prije par mjeseci. Vise nego solidan film. Zanimljiv koncepat "svemiraca".



      Preporucio bi i Arrival, Sci-Fi film, koji vjerovatno najbolje prikazuje, kako bi izgledao prvi kontakt ljudi za vanzemaljcima. Film nije neka epska borba za planetu Zemlju, vec prica o razumjevanju i nauci. Rijetko ko postavlja pitanja, kada su vanzemaljci u filmu, ali prvo je pitanje, kako se opste sporazumit ? Tu dolazi nas glavni lik, koja ce pokusati pricati sa vanzemaljcima, pokusati naucit njihovoj jezik, i pokusat shvatit zasto su oni opste tu. Iako smo po svemu razlicita, jedno nas spaja, to je geometrija i pojam matematike, koji je isti u cijelom svemiru. Film ima emotivan kraj.
      Posljednje uređivanje od Kyūketsuki : 26-02-21 at 14:26
      Why is it that the most beautiful things are more intertwined in death more that life?


    6. Like Jorek Birnison se sviđa ovaj post
    7. #1135
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od Mikaela Vidi poruku
      Gledao sam prije par mjeseci. Vise nego solidan film. Zanimljiv koncepat "svemiraca".



      Preporucio bi i Arrival, Sci-Fi film, koji vjerovatno najbolje prikazuje, kako bi izgledao prvi kontakt ljudi za vanzemaljcima. Film nije neka epska borba za planetu Zemlju, vec prica o razumjevanju i nauci. Rijetko ko postavlja pitanja, kada su vanzemaljci u filmu, ali prvo je pitanje, kako se opste sporazumit ? Tu dolazi nas glavni lik, koja ce pokusati pricati sa vanzemaljcima, pokusati naucit njihovoj jezik, i pokusat shvatit zasto su oni opste tu. Iako smo po svemu razlicita, jedno nas spaja, to je geometrija i pojam matematike, koji je isti u cijelom svemiru. Film ima emotivan kraj.
      Odgledao sam i taj film.
      Vrlo zanimljiv i interesantan film.

      Baš je drugačiji od ostalih filmova sa "vanzemaljcima".
      Također preporuke

    8. #1136
      The Lost Hero avatar
      Old & tired
       
      Datum pristupanja
      Dec 2010
      Poruke
      17,420
      Teme
      107
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      105 post(ova)
      Označen(a)
      0 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      368
      Like (dobivenih)
      909
      Rep
      Taman sam i ja neki dan pogledao gore spomenuti Life iz 2017.

      Napetost je tu, potencijalno zanimljiva radnja također. No ukupno gledajući se sve odvilo očekivano, previše predvidljivo je bilo. Nije film koji ću pamtiti i radije ću ponovno pogledati Alien ili neki drugi klasik.
      Možda je problem u meni jer sam pogledao previše filmova i samim tim imam u glavi standard koji očekujem, no s obzirom da je u pitanju solidna glumačka postava (Gyllenhaal, Reynolds, Sanada) je mogao biti bolji.

      Arrival je već sasvim dobar film. Također tijekom zadnjih par godina su mi dobri bili Passengers (2016) i Interstellar (2014) kojeg ste vjerujem svi već pogledali.

      Što se horora tiče treba se uzeti u obzir da je očito nestašica ideje kod američke produkcije. Vladaju prerade tuđih ideja. Premalo originalnosti. Bilo je tijekom prošlosti zaista odličnih horora koji su za tadašnje vrijeme čudo bili. Općenito kod filmova se ne bi smjelo ograničavati na filmove koji imaju samo engleski jezik. Ima tu još drugih nacija, Japan - horori, Francuzi - komedije, Španjolci - trileri/drame i još mnoge druge nacije...

      Meni je Audition iz 1999. bio bolesno dobar horor. Smatram da je bolje pročitati opis, a ne gledati trailer koji dosta otkriva
      https://www.imdb.com/title/tt0235198/

      Nije horor, ali prije koji mjesec sam pogledao Battle Royal (2000) koji je očito potaknuo neke druge filmove i eru koja je nakon njega nastala.

      Posljednje uređivanje od The Lost Hero : 26-02-21 at 21:16

    9. Like s h e l b y se sviđa ovaj post
    10. #1137
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od The Lost Hero Vidi poruku
      Taman sam i ja neki dan pogledao gore spomenuti Life iz 2017.

      Napetost je tu, potencijalno zanimljiva radnja također. No ukupno gledajući se sve odvilo očekivano, previše predvidljivo je bilo. Nije film koji ću pamtiti i radije ću ponovno pogledati Alien ili neki drugi klasik.
      Možda je problem u meni jer sam pogledao previše filmova i samim tim imam u glavi standard koji očekujem, no s obzirom da je u pitanju solidna glumačka postava (Gyllenhaal, Reynolds, Sanada) je mogao biti bolji.

      Arrival je već sasvim dobar film. Također tijekom zadnjih par godina su mi dobri bili Passenger (2016) i Interstellar (2014) kojeg ste vjerujem svi već pogledali.

      Što se horora tiče treba se uzeti u obzir da je očito nestašica ideje kod američke produkcije. Vladaju prerade tuđih ideja. Premalo originalnosti. Bilo je tijekom prošlosti zaista odličnih horora koji su za tadašnje vrijeme čudo bili. Općenito kod filmova se ne bi smjelo ograničavati na filmove koji imaju samo engleski jezik. Ima tu još drugih nacija, Japan - horori, Francuzi - komedije, Španjolci - trileri/drame i još mnoge druge nacije...

      Meni je Audition iz 1999. bio bolesno dobar horor. Smatram da je bolje pročitati opis, a ne gledati trailer koji dosta otkriva
      https://www.imdb.com/title/tt0235198/

      Nije horor, ali prije koji mjesec sam pogledao Battle Royal (2000) koji je očito potaknuo neke druge filmove i eru koja je nakon njega nastala.

      Vjerojatno si u pravu, pogledao si puno više filmova na takvu tematiku, pa ti je ovaj osrednji.
      Ja nisam fan takvog žanra ali eto Life me iznenadio.

      A spomenuti Passenger da ne pričam. Dirljivi kraj filma koji me je ostavio na razmišljanje samo zbog jednog drveta na kraju filma.

      Teško je napraviti novi scenarij od 0 a da je zanimljiv, pa tako kao što si napomenuo, kradu tj. rade prerade..

    11. Like The Lost Hero se sviđa ovaj post
    12. #1138
      arrizabalaga77 avatar
      Datum pristupanja
      May 2012
      Poruke
      1,724
      Teme
      222
      CHB
      70
      Spomenut(a)
      24 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      10 min
      Like (kliknutih)
      2473
      Like (dobivenih)
      641
      Rep
      Posljednje uređivanje od s h e l b y : 27-02-21 at 00:18

    13. #1139
      s h e l b y avatar
      Kupujem drva
       
      a
       
      Datum pristupanja
      Apr 2016
      Lokacija
      B.B.B. Virovitica
      Poruke
      4,341
      Teme
      274
      CHB
      300
      Spomenut(a)
      47 post(ova)
      Označen(a)
      1 tema
      Dnevna aktivnost
      N/A
      Like (kliknutih)
      1162
      Like (dobivenih)
      1285
      Rep

    14. Like arrizabalaga77 se sviđa ovaj post
    15. #1140
      toMa avatar
      Opusteno
       
      Datum pristupanja
      Oct 2012
      Poruke
      19,042
      Teme
      877
      CHB
      110
      Spomenut(a)
      130 post(ova)
      Označen(a)
      10 tema
      Dnevna aktivnost
      13 min
      Like (kliknutih)
      3021
      Like (dobivenih)
      3362
      Rep
      Citiraj Prvotno napisano od The Lost Hero Vidi poruku
      Nema baš kvalitetnih hororaca tijekom zadnjih par godina, ali evo oni koji su meni bili dobri.

      Midsommar (2019)
      The Lighthouse (2019)
      Hereditary (2018)
      Get Out (2017)

      Sve drugo je već spomenuto, a i većinom su oni drugi stariji. Također, nedavno je najavljen prequel Orphana iz 2009. Tome se radujem, pa se nadam da ne budu zeznuli.
      Po čemu ti je ovaj Midsommar toliko dobar? Čak vidim da je 7.5 ocjena na imdb, upravo smo društvo i ja potrošili 2 ipo sata vremena našeg života

     

     
  • Stranica 114 od 121 PrviPrvi ... 1464104112113114115116 ... PosljednjePosljednje

    Pravila pisanja poruke

    • Ne možete otvoriti novu temu
    • Ne možete ostaviti odgovor
    • Ne možete stavljati privitke
    • Ne možete uređivati svoje postove
    •