PDA

Pogledaj cijelu verziju : Da li imate strah od nečega?



Kyūketsuki
20-05-22, 22:55
Poštovani forumaši, danas otvaramo anketu na temu:




Da li imate strah od nečega?


https://i.imgur.com/s1ZXZew.jpg


Napomena: Glasovi nisu javni na ovoj Anketi. Tako da možete biti iskreni.

Strah nešto svima nama poznato naručito iz djetinstva. Dosta nas ima idalje neku manju fobiju, htjeli mi to priznati ili ne, neko loše iskustvo, nešto što nas je uplašilo kao djete može ostaviti trag. Neki od nas su prepoznali taj strah u sebi i pokušali ga pobjediti. A neki od nas su imali iskustva sa drugačijim tipom straha, aneksioznost.

I nije sramota reći da imate strah od nečega, jer ako čovjek kaže da se ničega ne boji, većinom laže sebe i druge. Svi se nečega bojimo, al pitanje je šta je to? Kukci, zmije, dubina, visina, samoća, starost ili pak Bog ukoliko ste religiozna osoba. Mnogi su osjetili taj strah i nelagodu, a mnogi danas imaju strah od neuspjeha, odbijanja i strah za svoje najmilije.


Kod za popunit ukoliko želite:


Za šta ste glasali?
Da li imate neku fobiju?
Da li imate neki manji strah?
Kako je nastao vaš strah od navedenog?
Da li ste se izlagali namjerno tom strahu kako bi ga porazili?
Nešto za dodati:

https://i.imgur.com/tGwxHwh.jpg

Carlos Suarez
20-05-22, 23:36
Za šta ste glasali? Za manji strah.
Da li imate neku fobiju? Ne.
Kako je nastao vaš strah od navedenog? Imam strahove, sve zavisi u kojoj sam situaciji. Igram stoni tenis gubim 10:9 i imam strah da cu izgubiti. Na poslu da cu nesto pokvariti... Nista pretjerano sad.
Da li ste se izlagali namjerno tom strahu kako bi ga porazili? Ne
Nešto za dodati: Ne

Archer
20-05-22, 23:46
Strah me da pojedini ne dignu ruku na sebe zbog igrice

Kyūketsuki
22-05-22, 01:05
Za šta ste glasali?
Imam manji strah koji ne bi naveo/la kao fobiju

Da li imate neku fobiju?
Neki strah koji izaziva ogromnu nervozu i nelagodu kao fobiju nemam.

Da li imate neki manji strah?
Da, trenutno se bojim, starosti :fear:

Kako je nastao vaš strah od navedenog?
Kao djete sam se bojao visine, no to sam pocinjao pobjedjivati. Iskreno bilo me i strah smrti, to je pocelo sa nekih 11 godina, jedne duge noci, kada sam pomislio "Sta se stvarno desi kada umrem?". Da cudna pomisao za nekog djecaka, ali tako sam razmisljao. Imao sam osjecaj da samo nestanemo da je to neki ambis, i to me prepalo, ali nisam se previse zamarao time.

Napomena* Tekst u Spoileru spominje teski halucingoen.

No kako sam odrastao i eksperimentisao sa nekim halucinogenima, dosao sam u susret sa DMT (Ne preporucujem), to je najjaca supstanca i DMT mi zapravo ispustamo u malim kolicinama kada sanjamo, efekat traje 10 minuta... Nije kao ostale supstance, ova me bukvalno odvukla u drugu dimenziju, i bukvalno ja nisam bio ja niti sam se sjecao ko sam, samo sam osjetio da postojim i da bica koja stoje ispred mene su neko ko je bio tu mog citavog zivota, kao neka porodica koju sam zaboravio iz nekoga razloga. Osim toga sam imao osjecaj da sam dobio jos poneko culo koje nisam do tada imao, tipa neka sinestezija osjetila i sluha, recenice nisam cuo vec sam ih osjetio kroz neku vibraciju ali sam sve razumio... Znam da zvuci ludo, ali tako je bilo i ima jos mnogo toga, ali i ovo je previse reci. Da skratim, 4 puta sam uzeo tu supstancu i necu vise, jer mislim da sam dobio odgovor od iste, Bog postoji, smrt nije kraj, ali mi smo idalje jednostavna bica da shvatimo istinu, al smatram da DMT ima neke veze sa Bogom, jer ovaj osjecaj nije ravan nikome, bilo kakav pokusaj da to nesto opisem, tesko je, jer takav efekat moze samo shvatit neko ko je isto probao. Smatram da je religija svaka samo pojednostavljena verzija istine, jer za pravu istinu nemamo kapaciteta niti razumijevanja. Tu je nestao moj strah od smrti, cak sta vise, zavolio sam zivot vise nego prije.

A sada trenutni strah, strah od starosti. Mislim vrlo sam opsesivan o ljepoti, nisam narcis, ali volim sebe. Iako znam da je neizbjezno, nekako me zastrasuje cinjenica da nekada necu izgledati mlado i lijepo, no isto tako ne zelim nekim operacijama da pokusavam spasavati mladost, jer je uzaludno. Mislim da cu sa vremenom se pomirit skroz sa cinjenicom da starim.

Da li ste se izlagali namjerno tom strahu kako bi ga porazili?
Strah od visine sam pobjedio tako sto sam se penjao na sve vise visine, a strah od smrti tako sto sam pokusao naci odgovor na nemoguce, ali mislim da imam nesto slicno odgovoru i taj odgovor me napravio agnostikom, dok sam prije toga bio ateista.

Nešto za dodati:
Strah je nesto normalno i mislim da narucito muskarci su nekako onemoguceni da priznaju da se necega boje, isto kao emocije, jer je kao sramota reci da se neceg bojis ili da places zbog necega, jer to kao nije musko. Ja mislim da je najveca hrabrost priznati istinu sebi i drugima i biti otvoren o tim stvarima.

Neferpitou
29-05-22, 00:03
Za šta ste glasali?
Fobija

Da li imate neku fobiju?
Moglo bi se reći, strah od paukova

Da li imate neki manji strah?
Imam po neki

Kako je nastao vaš strah od navedenog?
Ne sjećam se

Da li ste se izlagali namjerno tom strahu kako bi ga porazili?
Ne pada mi na pamet

Nešto za dodati:
:(

Kripi
29-05-22, 01:57
Za šta ste glasali? "Neustrašiv/a" sam
Da li imate neku fobiju? ne
Da li imate neki manji strah? ne
Nešto za dodati: bakin stan ?

AlwayStrive
29-05-22, 10:16
Za šta ste glasali? "Neustrašiv/a" sam
Da li imate neku fobiju? ne
Da li imate neki manji strah? da
Nešto za dodati: pa tog logo-a od yakuze prodju me trnci fljeshaout zivih mrtvaca:lol2:

Mili
29-05-22, 20:52
Imam strah da mi oršic ode iz dinama

Gethoven
29-05-22, 21:21
Strah me sutrašnjeg testa iz matematike, ako dobijem keca j*** sam ježa u leđa

Emellianenko
01-06-22, 12:30
strah me sta ce biti sa croherze pod ovim Vedroxom

Raul Hernandez
04-06-22, 03:43
Za šta ste glasali? Da, imam fobiju
Da li imate neku fobiju? Da, gol u 90+ da mi obara tiket
Da li imate neki manji strah? Da, kad odigram oba tima daju gol, a prvo poluvrijeme bude 0:0
Kako je nastao vaš strah od navedenog? Nastao je tako što sam počeo igrati kladionicu sa svojih 7-8god.
Da li ste se izlagali namjerno tom strahu kako bi ga porazili? Da, često se izlažem tom strahu, nekad ga čak i porazim. Bude lijep osjećaj kad svi parovi pozelene na tiketu i ja dobijem novce.
Nešto za dodati: Ne na Lazio!

Tatta
04-06-22, 21:38
Za šta ste glasali?
Imam manji strah koji ne bi naveo/la kao fobiju

Da li imate neku fobiju?
Fobiju bas i ne . Msm da imam normalne " strahove " kao i svatko od nas .

Da li imate neki manji strah?
Visine ali komplicirano je . Objasnit cu to dolje ...

Kako je nastao vaš strah od navedenog?
Nije nestao u potpunosti nego se drasticno smanjio .

Da li ste se izlagali namjerno tom strahu kako bi ga porazili?
Da . Morao sam zbog posla .

Nešto za dodati:
Od malih nogu bojao sam se visine . Jednostavno kada sam na nekoj visini , nije mi bilo svejedno . Hvatala me uvijek neka panika . Ta panika nije bila bezlaznena . Poceo bi brze disati i lagano bi isao u cucanj kao sigurniji polozaj da ne padnem .
Onda sam se zaposlio kao mehanicar za visoko-naponske transformatore .
Upocetku , nije mi bilo svejedno popeti se na tu visinu i raditi .... no , trebao mi je posao ( financijski razlozi ) , i sa vremenom se covjek navikne .

Danas , se ne bojim popeti na transformator . Cak , cesto se niti ne vezem ( sto bi morao ) jer se ne bojim i osjecam se sigurnim .
To je neka visina od 20 m .

Ono sto je meni samome cudno ...
Usudim se popeti na transformator visine 20 m i gore radim bez problema i bez straha ...
... ali da se popnem na krov moje kuce gdje je niza visina ( nekih 15 m ) e tu mi nije svejedno .

Ja sam ne znam u cemu je razlika ali eto , tamo mi je svejedno a na krovu kuce nije .

Valjda jer taj posao na transformatorima radim vec godinama pa sam se navikao i tako se osjecam sigurnim , a na krov kuce sam se mozda popeto svega 2x puta kada sam morao popravljati crijep ili nesto slicno .

hugo'
04-06-22, 21:41
Za šta ste glasali?


Neustrašiv Sam

Da li imate neku fobiju?

Nemam, niti nemam razlog da imam,

Da li imate neki manji strah?

Nemam Nikakav Strah,i ako imam neki porazim ga,

Kako je nastao vaš strah od navedenog?

Nikako


Da li ste se izlagali namjerno tom strahu kako bi ga porazili?

Nisam

Nešto za dodati:


Ako već vi imate neki strah ili nešto drugo, mislim da netrebate imati, jer sve to prođe i porazi se !

Kyūketsuki
11-06-22, 01:13
Anketa zatvorena.

Da, imam fobiju 9 29.03%
Imao/la sam kao djete ali sam ga pobjedio/la 3 9.68%
Imam manji strah koji ne bi naveo/la kao fobiju 8 25.81%
"Neustrašiv/a" sam 8 25.81%
Aneksiozna sam osoba 3 9.68%

Hvala vecini na iskrenosti, sutra navecers ocekujte novu Anketu, pozz