PDA

Pogledaj cijelu verziju : [NOVOST] Formula 1 u Bahreinu do 2036. godine



Pa1ke
12-02-22, 02:04
Formula 1 u Bahreinu do 2036. godine

https://i.imgur.com/2p4I4H1.jpg
Trka Formule 1 u Bahreinu voziće se najmanje do 2036. godine. Ovo je predviđeno novim ugovorom koji su potpisali čelnici najbržeg karavana i organizatori trke u Bahreinu.

Staza Šahir je prvi put bila domaćin 2004. godine i od tada su u Bahreinu viđene sjajne trke. Tokom 2020. godine na ovoj stazi sa različitim konfiguracijama su održane dve trke.

U Bahreinu će biti održana i predsezonska testiranja, a novi šampionat počeće upravo u azijskoj državi 20. marta.


„Oduševljeni smo što ćemo imati Bahrein u kalendaru do 2036. godine. Ovde smo uvek imali sjajno domaćinstvo. Jedva svi čekamo start nove sezone, kao početak nove ere u našem sportu“, izjavio je prvi čovek šampionata Stefano Domenikali.


Sve trke ovogodšnjeg šampionata, kao i treninge i kvalifikacije, moći ćete ekskluzivno da pratite na kanalima Sport kluba.

IZVOR (https://sportklub.rs/automoto/formula-1/formula-1-u-bahreinu-do-2036-godine/)

Tatta
12-02-22, 02:48
Nisam zacudjen oko te odluke .
Da me sada nitko ne svati pogresno ; Nemam nista protiv da si bilo kakv sportski dogadja desava u tim " Arapskim zaljima " ... ali
... ali sa itekako uvjeren da to nije vise stvar sporta , nego novca .

Cak , nije mi niti to cudno . Svjestan sam i ja da se svijet vrti oko novca a ne oko sunca , ali ...
... nekada je to pretjerivanje .

Evo vam jedan primjer ( koliko je novac bitan , ali to ljudi ne vide )
Od 2019. godine , kada se objavilo javno da ce se u Katru odzati Svjetsko prvenstvo u nogometu , od tada , je poginulo 15 021 osoba na radovima stadiona i slicno da mi gledamo to prvenstvo .
Preko 15 000 ljudi da pogine zbog uvijeta na radu/poslu ?
Ne ! Ne razumijem to , niti to ne podrzavam .

Te osobe su bile placene za minimalac a radile su dan-i-noc samo da mi mozemo vidjeti tih 90 min utakmica u Katru .
To ne podrzavam !

Bojkotirat cu Svjetsko prvenstvo u Katru i necu ga gledati iz tih razloga .
To mi nije niti sportski niti moralno prihvatljivo .

Sport je jedno , a novac drugo .

Pa1ke
14-02-22, 11:09
Nisam zacudjen oko te odluke .
Da me sada nitko ne svati pogresno ; Nemam nista protiv da si bilo kakv sportski dogadja desava u tim " Arapskim zaljima " ... ali
... ali sa itekako uvjeren da to nije vise stvar sporta , nego novca .

Cak , nije mi niti to cudno . Svjestan sam i ja da se svijet vrti oko novca a ne oko sunca , ali ...
... nekada je to pretjerivanje .

Evo vam jedan primjer ( koliko je novac bitan , ali to ljudi ne vide )
Od 2019. godine , kada se objavilo javno da ce se u Katru odzati Svjetsko prvenstvo u nogometu , od tada , je poginulo 15 021 osoba na radovima stadiona i slicno da mi gledamo to prvenstvo .
Preko 15 000 ljudi da pogine zbog uvijeta na radu/poslu ?
Ne ! Ne razumijem to , niti to ne podrzavam .

Te osobe su bile placene za minimalac a radile su dan-i-noc samo da mi mozemo vidjeti tih 90 min utakmica u Katru .
To ne podrzavam !

Bojkotirat cu Svjetsko prvenstvo u Katru i necu ga gledati iz tih razloga .
To mi nije niti sportski niti moralno prihvatljivo .

Sport je jedno , a novac drugo .

U potpunosti se slazem sa tobom, sport je jedno, a novac drugo.
Ali danas je dosta politike umesano u svakojake sportove.
Ima dosta prisutnosti namestanja, kladjenja i drugih stvari, a to cini sport sve gorim...