PDA

Pogledaj cijelu verziju : [NOVOST] Serhio Peres: Mogu da budem šampion sveta



Pa1ke
24-01-22, 14:13
Serhio Peres: Mogu da budem šampion sveta

https://i.imgur.com/nolxxzr.jpg
Serhio Peres, vozač Red Bulla, istakao je da veruje da može da bude šampion sveta u Formuli 1.

„Stigao sam u ovaj tim, jer verujem da mogu da budem najbolji. Želim da budem šampion sveta. Da nemam taj cilj, verovatno bih se u ovoj fazi svoje karijere spakovao i otišao kući“, izjavio je 31- godišnji Meksikanac.

U svojoj prvoj sezoni u Red Bullu u poretku vozača Peres je završio na četvrtom mestu sa 190 poena, čak 205,5 manje od svog klupskog druga i svetskog prvaka Maksa Ferstapena.

„Red Bull je sasvim nova dimenzija u mojoj karijeri. Uživam u radu sa timom, mehaničarima, saradnji sa Maksom Ferstapenom. Potpuno je drugačija situacija kada ste u ekipi koja je konkurenta za titulu od one kada nemate šanse za visok plasman. Jedva čekam sledeću sezonu i nove izazove“, rekao je Peres.



IZVOR (https://sportklub.rs/automoto/formula-1/serhio-peres-mogu-da-budem-sampion-sveta/)

Tatta
27-01-22, 02:08
Rekao bi par rijeci o ovom pilotu ...

To je pilot/vozac sa puno iskustva .
Pilot koji je vec dugo godina u F1 .
Nakon one predstave u zadnjoj utrci 2021. godine , svima nam je bilo jasno . Taj covjek ima talenta !

To sto ga svi trenutno zovu " Ministar obrane " u Mexicu i sire ... to je sa razlogom .
To sto je pokazao u zadnjoj utrci sezone , Max mu moze reci samo jedno veliko HVALA !

Ne samo ta utrka , ne .
Sergio je to pokazivao vise puta . Sjecam se jede utrke gdje je startao zadnji ( P20 ) a zavrsio na prvom mjestu ( P1 ) .

Nesto sto je nevidjeno u F1 i u najmanju ruku barem vrijedno spomena .

Checo , samo tako dalje ... ;)

Gringo
27-01-22, 16:04
Ja bih još samo dodao, da ne zaboravim i Bahrain ove sezone, kada je čovjek na kraju formacijskog kruga gotovo morao završiti trku, ali izvukao se, startao iz pit lanea, te završio na fantastičnom petom mjestu. Usudio bih se reći da je možda Checo i bolji kada starta sa nižih pozicija, pa da preticanjima dođe do viših, u šta smo se uvjerili dosta puta.