PDA

Pogledaj cijelu verziju : Idete li u teretanu?



Mar$el
10-01-22, 22:23
Ostajemo usko povezani s prošlotjednom anketom,

teretana je definitivno jedna od spominjanijih riječi u prvom mjesecu.

https://www.starfitness.hr/usdadocs//3D-home-gym-00-b.jpg


Idete li i vi u teretanu?

Ili ste nekad išli, no iz nekog razloga prestali?

Možda još niste krenuli, no razmišljate o tome?

Ukoliko ne idete niti ne razmišljate o tome, što je razlog tome?


Ukoliko idete u teretanu, koji je pak vaš primarni razlog tome, želja za zdravljem ili želja za boljim izgledom?

Koliko dugo idete u teretanu?

Volite li više grupni ili samostalni trening?

Što vam najviše smeta u teretani?

Koliko često idete u teretanu ili koliko ste prije često išli u teretanu? Jesu li se vaše navike promijenile otkad traje COVID pandemija?

Da li vas teretana oslobađa stresa?

U komentarima možete odgovoriti na neka od ovih pitanja ili napisati nešto drugo,

pravila nema dok god se držite navedene teme.

Scouser
10-01-22, 22:28
Sledeceg ponedeljka pocinjem, to unazad dve godine sebi govorim.:D

Kendrick Towns
11-01-22, 00:15
Išao par mjeseci, pa stao, sad ću opet krenut'. I guess...

Kyūketsuki
11-01-22, 00:16
Ne. Ako vam se dize zeljezo idite salujte na gradjevini... zezam se, razumijem zasto ljudi idu ali ja nemam potrebe.

Prije svega, gadi mi se taj neki bodibuilding izgled, nekog to mozda privlaci, ali meni nema nista odvratnije. Mislim na pretjerivanje, za zdrav sportski izgled jesam. Trenirati nesto treba, narucito omladina.

Razumijem ljude koji se tim bave, al neki pretjerivaju, pa onda krece uporaba raznih otrova. Ja sam zadovoljan svojiim tiijelom i izgledom, volim izgledati mrsavije, tako da nikad nisam vidio potrebu za teretanom, a bavio sam se raznim sportovima, kosarka, rukomet, plivanje, sah, mma.

Prava je kontra sto sam vjerovatno genetski podaren za ovog sporta, jer vrlo lako gradim misice, od rodjenja sam imao neku sportsku gradju. I danas kad sorc obucem ljudi pitaju jel treniram fudbal, i kako izgradit listove ko moje, a ja ih dobio od hodanja..

Lazar_Biceps
15-01-22, 22:40
Po meni, najbolji vid treninga je trening na sipkama (calisthenics), zgibovi (vise varijanti), propadanja siroka i uska, sklekovi, i jos neke vezbe sa sipkama. Preporucljivo za svaki uzrast, jeste malo teze poceti na pocetku, ali kada se naviknes, nema stajanja. Teretana je dobra ali telo se skladnije razvije na sipkama i skoro da nema sanse za povredjivanjem, + je besplatno. Jedina mana je malo slabije srednje rame, ali nije strasno. I da imam veliki biceps.

Tatta
15-01-22, 23:20
Ili ste nekad išli, no iz nekog razloga prestali?
Isao sam prije CORONA virusa . Posto nisam cijepljen , ne mogu uci u teretanu .
* moje misli trenutno *
"Da mi je netko rekao prije 5/6 godina da ce mi faliti teretana , rekao bi mu da je budala ."
Fali mi .


Koliko dugo idete u teretanu?
Dok sam smio u teretanu , isao sam 6x u tjednu . Nedjelja mi je bio uglavnom dan za odmor .
Uglavnom se drzim kondicije , tako da sam vise koristio pokretnu traku od bilo kakvih utega .
Na traci sam uglavnom uvijek otrcao minimalno 10 km . Skoro uvijek je to bilo 15 km .


Volite li više grupni ili samostalni trening?
Samostalni trening . Odlucio sam , spremio sam se i otisao sam u tu " ustanovu " zbog SEBE .
Da mi je do grupnog treninga , igrao bi i dan-danas rukomet ili bi se bavio nekim drugim grupnim sportom .


Što vam najviše smeta u teretani?
Hmmmm , nista . ( najvjerojatnije )
U svojoj teretani nisam imao nikada nezgodnih situacija koje bi sada mogao spomenuti .


Koliko često idete u teretanu ili koliko ste prije često išli u teretanu? Jesu li se vaše navike promijenile otkad traje COVID pandemija?
Kao sto rekoh , isao sam jako cesto prije toga . 6x u tjednu .
Odkako je COVID vrijeme , na zalost vise ne idem .
Navike se nisu promjenile ali nije isto . Uglavnom sam odrzavao kondiciju tako da sam manje-vise , samo trcao na trazi .
I dan-danas trcim , ali ovaj put biram dane kada cu to raditi . Ako je na primjer jako kisoviti dan , onda preskocim trcanje . Sto inace u teretani , nije bio problem . Isao sam i kada pada kisa i kada je jako zima vani jer je u teretani klimatizirano .


Da li vas teretana oslobađa stresa?
Da . Ne samo stresa , vec opustim glavu . Imam samo jedan cilj a to je obaviti svoj zamisljeni zadatak za danas . U tom trenutku , zaboravim na sve oko sebe . Zaboravim na stres , na brigre , na probleme i ne znam sto jos slicno .

Shakespeare
16-01-22, 20:17
Ne idem u teretanu, isao sam prije malo.. ali vrijeme i to ne mogu nikako uklopiti, posao je zeznuta stvar.

Mar$el
17-01-22, 13:45
Prema anketi više od trećine forumaša koristi usluge teretane, što je veoma pohvalno, no naravno jednako dobri su i neki drugi oblici treninga koji jesu i nisu spomenuti. Hvala svima na sudjelovanju, lock