PDA

Pogledaj cijelu verziju : DC ili Marvel?



Mar$el
20-12-21, 00:42
Superheroji dvije najveće tvrtke tog biznisa

koje su se izgradile kroz skromne stripove,

sada su čitavi multiverzi filmske, TV i internet industrije.

https://i.imgur.com/OGzodUf.jpg

Nekoć su bili ograničeni na manju, ograničenu publiku,

danas sa svojim novim zgodama kradu pažnju svih generacija,

te su postali i dio opće kulture.



No iako su u mnogo toga slični, u još više stvari

dvije glavne tvrtke u superherojskom biznisu

puno se i razlikuju, te njihovi fanovi

su u dosta slučajeva jedni prema drugima

neprijateljski raspoloženi.



Koju stranu vi birate, makar ako i niste hardcore fan,

čiji superheroji su vama draži,

bilo da su stripovi, filmovi, serije, igrice ili što god u pitanju?


Glasali ste za:

Zašto preferirate kompaniju za koju ste glasali?

Čitate li stripove ili jeste li nekad?

Ako je odgovor da, o kojim stripovima je riječ?

Stripovi ili filmovi?

Koji je posljednji film koji ste gledali od jedne od ove dvije kompanije?

Koji je vaš najdraži film koji ste gledali od jedne od ove dvije kompanije?

Vaš najdraži DC superheroj i zašto taj?

Vaš najdraži Marvel superheroj i zašto taj?

Archer
20-12-21, 07:58
Nekako sam vise naklonjen DC-u ali Marvel u poslednje vreme mnogo cesce izbacuje dosta dobre filmove i samim tim je popularniji.

Omiljeni likovi su mi Batman i Rorschach.

Hrvoje Andrakovic
20-12-21, 20:26
Glasali ste za:
- Marvel

Zašto preferirate kompaniju za koju ste glasali?
- Nekako bolje realizirani characteri, heroes and villains..

Čitate li stripove ili jeste li nekad?
- Nisam imao priliku citati stripove, kad bih citao volio bih krenit da znam full pricu vjerovatno o Wolverinu prvo.

Ako je odgovor da, o kojim stripovima je riječ?
- /

Stripovi ili filmovi?
- Filmovi i serije

Koji je posljednji film koji ste gledali od jedne od ove dvije kompanije?
- Jucer sam ponovno odgledao Black Widow "All hail queen Scarlett"

Koji je vaš najdraži film koji ste gledali od jedne od ove dvije kompanije?
- Ne mogu bas izdvojiti najbolji, mozda jedino Logan ? On mi je poprilicno dobar.

Vaš najdraži DC superheroj i zašto taj?
- Rorschach - Zato sto je jednostavno bad ass motherfucker, totalno mi je dobar character.

Vaš najdraži Marvel superheroj i zašto taj?
- Hmmm imam ih stvarno previse koji mi se svidjaju, ali ako bih mogao izdvajati.. Wolverine i Black Widow.
Wolverine zato sto je kao i Rorschach bad ass jer tko nebi volio imati kandze od adamentiuma..
A Black Widow jer je ipak to Scarlett, protiv toga se ne ide.

Kyūketsuki
22-12-21, 00:32
Jedine superheroj filmove koje sam gledao su Batman i Spiderman.

Batman mi je omiljeni, zbog tona filma, zbog izgleda Gothama i zbog dobro osmisljenih Villiana. Cak i one stare Batman filmove volim pogledati.

Marvel i taj njihov univerzum nikako ne pratim, nit planiram. Nije za mene, superheroji i te pizdarije. Isto kosto neko kaze "Anime je za djecu", tako i ja kazem da su ovi filmovi za djecu i tinejdjere. Ozbiljne tematike nema tu, nit nekog shok faktora, no isto kao sto neznalac ce rec za Anime da su nesto djecije, tako sam i ja neznalac za ove filmove, mozda su OK, ali me ne zanimaju. Ja uzivam u pricama gdje su glavni likovi losi ljudi, a u superherojskim filmovima se idalje dosta osjeti losa vs dobra strana, a ja volim sivilo izmedju. Nisam gledao Avangerse, mada moram priznati da je Thanos jedan od bolje uradjenih likova, barem ono sto sam vidio.

Ako moram birati, birao bi DC, ali kao sto sam rekao ne pratim te filmove. Mislim da su imali prije par godina neko zlatno doba, a sada su dosta u opadanju, doce neki novi poluzanr i zavladati biznisom.

zlatan
22-12-21, 09:18
Marvel, 5 mjesta prazno pa DC

Tiki*
22-12-21, 21:07
Marvel meni nevalja a dc bome neznam dali sam ikoji film odgledo od njih
Ja sam Carr

Mar$el
24-12-21, 10:43
Glasali ste za: Marvel

Zašto preferirate kompaniju za koju ste glasali? Nevjerovatan filmski svemir, pothvat kakav vjv nećemo opet vidjeti, ako i budemo neće sigurno biti ovako značajan. Kevin Feige je jedan jedini.

Čitate li stripove ili jeste li nekad? Ove superherojske nisam, ali jesam ko klinac Zagora, velik fan sam bio.

Ako je odgovor da, o kojim stripovima je riječ? Zagor

Stripovi ili filmovi? Filmovi.

Koji je posljednji film koji ste gledali od jedne od ove dvije kompanije? Spiderman No Way Home

Koji je vaš najdraži film koji ste gledali od jedne od ove dvije kompanije? Mora biti Endgame sigurno, 10 godina se iščekivao film.

Vaš najdraži DC superheroj i zašto taj? John Constantine aka Hellblazer. Bila je neka serija prije 10ak godina o njemu koja mi se sviđala pa sam više upoznao njega kao lika, od svih DC-jevih antiheroja, on mi se nekako najviše sviđa, svaka čast Batmanu i Rorschachu, ali Hellblazer FTW.

Vaš najdraži Marvel superheroj i zašto taj? Doctor Strange, pošto baziram sve na onome što sam vidio na ekranu, teška psihodelija efekata koja ide s njim u tandemu je fantastična, a Benedict Cumberbatch je vjv jedini koji ga tako dobro može prikazati, a kako mi neće biti najdraži lik nego onaj kojeg glumi Arsenalov fan. Malo je reći da jedva čekam Multiverse of Madness.

Berserker
25-12-21, 15:07
Marvel zbog deadpoola i venoma

Mar$el
26-12-21, 20:05
Uvjerljiva pobjeda Marvela nad DC-jem, no s također dosta velikim brojem ljudi kojima se ili sviđaju obe opcije ili možda nijedna.


Kasnije nova anketa, lock.