PDA

Pogledaj cijelu verziju : |~ Da li ste se vakcinisali? ~|



Tonća
08-06-21, 17:35
https://i.imgur.com/zfjjlpY.png
Pozdrav dragi forumaši CroHerze foruma, danas za vas imamo jednu specijalnu anketu:
Da li ste se vakcinisali?

Stanje na Balkanu što se tiče vakcinacije:

https://dodaj.rs/images/bosnav2.jpg

https://i.imgur.com/WY65dsL.png

https://i.imgur.com/wzlAXdh.png

https://i.imgur.com/FSk6nWt.png

https://i.imgur.com/6O5MFsk.png


Malo više informacija o vrstama vakcina:
https://vakcine.ba/wp-content/uploads/2021/02/Pfizer-BioNTech-3.png (https://vakcine.ba/covid-19-i-vakcinacija/vakcine-protiv-covid-19-tipovi-ovih-vakcina-koji-su-trenutno-dostupni/)




Ponuđeni odgovori:
Vakcinisali ste se
Niste se vakcinisali
Niste ali planirate
Niste i ne planirate



Pitalica:

Vaš odgovor:
Obrazložite zašto:
Koja je po vama najbolja vakcina:
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine:
Nešto za dodati:

Pudlica
08-06-21, 18:14
Vaš odgovor: Nisam i ne planiram
Obrazložite zašto: Zato jer ne zelim bit cipirana :cool:
Koja je po vama najbolja vakcina: najbolja se piknut protiv bjesnoce
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine: da i ne
Nešto za dodati: cjepite se protiv bjesnoce :lol2:

Damjan_Milner
08-06-21, 18:21
Vaš odgovor: Nisam i ne planiram
Obrazložite zašto: Nema potrebe za tim s obzirom da sam u 25. godini mlad, zdrav i smatram da bi veci rizik za mene bio cjepljenje nego sama korona (pogotovo dugorocne posljedice od cjepiva koje se jos ne znaju), a i samo cjepivo je u eksperimentalnoj fazi.
Koja je po vama najbolja vakcina: Kretanje, bilokakva fizička aktivnost, zdrava prehrana (vitamini, ravnomjeran unos masti i proteina, raznovrsna prehrana itd..), zivot sa sta je moguce manje stresa i slicne stvari..
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine: Koje tocno misterije ?
Nešto za dodati: Gadi mi se svakodnevna medijska manipulacija. Brojanje oboljelih i smrtnih slucajeva(od kojih su pola u najmanju ruku sumnjiva, npr bez obzira na koji nacin umres ako si pozitivan na pcr testu, umro si od korone itd), prikazivanje masivnih grobnica (a ono slikaju obična gradska groblja) i ostalih zastrasivanja ljudi koja se nonstop propagiraju..
Da ne kazem na tvu konstatna kampanja "cijepi se", zatim COVID putovnice koje ce diskriminirat ljude koje se nece cijepit itd itd..
Nek se cijepi onaj koji se osjeca ugrozeno i ostali koje se boje "najvece" pandemije u posljednjih 100 godina, a ostale nek ostave na miru..

Hawk
09-06-21, 10:14
Vaš odgovor: Cijepljen sam, Pfizer-BioNTech.
Obrazložite zašto: Jer sam htio.
Koja je po vama najbolja vakcina: Sve su dobre čim su odobrene.
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine: Da, već sam dobio šifru od Bill Gatesa(:alol:)
Nešto za dodati: Cijepite se da možemo ponovno normalno živjeti!

Aladeen
09-06-21, 10:49
Vaš odgovor: Cijepljen
Obrazložite zašto: Zahtijeva mi posao, a i ostale stvari.
Koja je po vama najbolja vakcina: Pfizer i Moderna
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine: Nope
Nešto za dodati: Prebolio sam koronu, cijepio se jednom dozom Pfizera i uskoro ide druga doza ;)

Kad tad ce svatko doci na red....

Alek Cortez
09-06-21, 10:57
Rusku u levu Kinesku u desnu
Zivela nasa braca Rusi i Kinezi !!!!!

Raskolnikov
10-06-21, 14:17
Vaš odgovor: Nisam, ali hoću.
Obrazložite zašto: Nisam jer živim u Bosni, ali ću eventualno to uradit.
Koja je po vama najbolja vakcina: nemam.
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine: Ne, ja sam pismen i imam mozak veći od prosječne koze
Nešto za dodati: pozdrav.

Kyūketsuki
10-06-21, 15:45
Vaš odgovor:
Vakcinisan sam

Obrazložite zašto:
Morao sam zbog putovanja.

Koja je po vama najbolja vakcina:
Vakcina ko vakcina, iskreno i ne znam koju sam dobio haha. Vjerujem da ce dolaziti sve naprednije i bolje, ova vakcina je trenutno osnova neka.

Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine:
Kakvu misteriju? Da vjerujem Jeleni Karleusi i njenom doktoratu? Te ljude treba da bude stid i treba podnjeti krivicne prijave zbog ugrozavanja djece. Svaki lijek ima male sanse za nuspojave tako i vakcina, ja sam dobio sve koje sam trebao. I jedna vakcina me spasila teske bolesti, koju sam pokupio ali antitijela su se izborila sa njome i Hvala Bogu nisam ostao zarazen.

Svako ko smatra da je vakcina dio neke zavjere globalne, taj mi se gadi. Ok je vjerovati u neke zavjere, ali ova je toliko stetna da nismo ni svjesni. Necije djete ne smije primati vakcine zbog tezih bolesti i roditelji koji ne vakcinisu svoju djecu ugrozavaju zivote ovih malih andjela. Zasto? Jer je doktorica Jelena Karleusa to rekla? Ja vjerujem doktorima i nauci isto tako vjerujem da ako zelis ozbiljno pricati o nekoj temi i zavjeri moras biti edukovan u istoj. Opet kazem, stid i sram da bude svakoga ko ugrozava zivote djece svojim glupostima koje je procitao/la u tekstu nekog needukovanog, zatupljenog lika.

Vakcine protiv COVIDA, to su hitne vakcine kao sto sam rekao. Ne bih je primio da ne moram, jer jednostavno nisam osjecao potrebu da se zastitim i ne spadam u kriticku kategoriju. Nisam nikada primio niti vakcinu protiv Gripe, niti sam kad u zivotu Gripu i imao.

Nešto za dodati:
Nadam se da ce se brzo svijet vratit u normalu. Vec se lagano vraca, mada vjerujem da za potpuni povrat ce trebati jos godina, dvija, a vakcina je ta koja ubrzava oporavak.

Mar$el
11-06-21, 21:01
Vaš odgovor: Obrazložite zašto:
Nisam, niti planiram. Ako ću radi nečega trebati, cijepit ću se, nije da imam neki problem s time, samo kažem trenutno to u planu nemam jer razloga za cijepit se - nemam.

Koja je po vama najbolja vakcina:
Pfizer-BioNTech. Kraj prošle godine i početak ove bio je velik interes za ulaganje u dionice tvrtki koje su razvijale covid cjepiva, pa sam detaljno ušao u materiju svakog cjepiva, tvrtki i ljudi koji ih razvijaju, tako da sam donio zaključak još tad da oni imaju najbolje od ponuđenih. mRNA tehnologija je budućnost, a covid cjepiva su konačno priznanje njene uspješnosti kojom će se u budućnosti razviti brojna druga cjepiva. A sam BioNTech nastao je i razvio se u jaku farmaceutsku tvrtku od strane pionira mRNA tehnologije.

Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine:
Nije mi mozak toliko zatrovan da više vjerujem jutuberima koji jeftino skupljaju viewse nego činjenicama.

Archer
11-06-21, 21:10
Vaš odgovor:
Nisam i ne planiram.

Obrazložite zašto:
Nemam razloga zasto. Ako me posao primora ili potencijalno putovanje onda ne bih imao problema da se vakcinisem.

Koja je po vama najbolja vakcina:
Pfizerova, vecina ljudi koje poznajem a da su se vakcinisali su se vakcinisali bas Pfizerovom i za sad nisu imali nikakve nuspojave niti zamerke.

Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine:
Eh...

Nešto za dodati:
//

Darac Komarac
13-06-21, 14:45
Vaš odgovor:Ne al cu
Obrazložite zašto:Jer mi se moze
Koja je po vama najbolja vakcina:Ona tamo Astra Zeneca
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine:Mozda
Nešto za dodati:Nešto

Tatta
13-06-21, 18:53
Vaš odgovor:
Nisam i ne planiram

Obrazložite zašto:
Rekao bi ovako : Imam postovanje od virusa ali ga se ne bojim .
Zivim u gradu od nekih 200 000 stanovnika . Od tog broja stanovnika , svega 30 osoba su zarazene sa tim virusom .
30 osoba mozda puno zvuci za neko malo selo , ali za grad koji broji 200 000 stanovnika ... to nije niti 1% .
Osjecam se sigurno u svojoj oklini i ne vidim toliku potrebu za time .

Koja je po vama najbolja vakcina:
Ne znam . Da li vam izgledam kao da nosim bijelu kutu pa da vam to mogu reci ?
Ne razumijem se u to toliko i ne mijesam se . Ja itekako vjerujem doktorima (nemaju oni dzabe vise godina skole nego ja godina zivota) . Sto oni kazu , ja im vj .

Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine:
Sve sto je covjek izumio , izrekao ili o necemu razmisljao .... misterije su se gotovo same od sebe stvorile .
Ja da sada kazem da je nebo plave boje , sigurno bi se javila barem jedna osoba koja bi rekla ; " To nam se cine zbog toga i toga .... inace je nebo zelen boje . "
Dok je ljudi , biti ce onih koji misle nesto potpuno drugacije od ostatka .

Nešto za dodati:
Tko voli neka izvoli . Nemam nista protiv .
Do svakoga je da odluci sto sam zeli .

BajrukA
13-06-21, 19:50
Vaš odgovor: Nisam ali planiram
Obrazložite zašto: Pa to se ubrzo uvodi da se mora vakcinisat za školarce, pa tako i moram a inače ne bi :D
Koja je po vama najbolja vakcina: Ne znam :D
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine: Tu i tamo
Nešto za dodati: :D

Mk4
14-06-21, 10:13
Vaš odgovor: Nisam i ne planiram
Obrazložite zašto: Zato jer ne zelim bit cijepljen
Koja je po vama najbolja vakcina: niti jedna
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine: da i ne
Nešto za dodati

h3h3
15-06-21, 17:56
Nisam se vakcinisao, vakcinisat ću se kad dođem na red. Astra, Sinopharm, Sputnjik, svejedno koja od te 3.

toMa
15-06-21, 18:19
Vaš odgovor: Nisam i ne planiram
Obrazložite zašto: Nisam ju niti imo, niti sam bolestan i ne vidim potrebu zašto bih se cijepio
Koja je po vama najbolja vakcina:
Da li vjerujete u misterije vezane za vakcine: Meni je samo smiješno što država daje nagradu ljudima koji se cijepe
Nešto za dodati: /

Kalle
16-06-21, 02:12
Nasi forumasi su rekli da se nisu vakcinisali i da ne planiraju. Tako da bi to bio kraj jos jedne sedmicne ankete, uskoro ide nova.