PDA

Pogledaj cijelu verziju : |~ PC ili Laptop ~|



Ralph
20-04-21, 11:49
https://i.imgur.com/zfjjlpY.png
Poštovani članovi foruma otvaram novu anketu za ovu sedmicu.
Naredne sedmice cemo da izglasamo za bolji uredjaj, kompjuter/računar ili laptop.





https://i.imgur.com/O70H9Cv.jpg


Ponudjeni odgovori su:
-laptop
-pc


Ukoliko želite možete da komentarišete i obrazložite zašto ste i kome dali svoj glas.


Jonathan Gambino

Hawk
20-04-21, 13:41
Laptop samo zbog praktičnosti.
Možeš ga uzet uvijek sa sobom, bilo gdje išao.

Miaaazz
20-04-21, 17:40
Laptop zato sto neam para za pc - _-

BajrukA
20-04-21, 17:42
Moj glas ide za PC

Mike Corleone
20-04-21, 17:46
Moj glas ide za PC takodjer

Marco Brutale
20-04-21, 18:42
Laptop samo zbog praktičnosti.
Možeš ga uzet uvijek sa sobom, bilo gdje išao.

Alveus
20-04-21, 19:35
Glasao sam za PC.
Zašto? - Zato što je to ono što odgovara mojim potrebama.

Što se ove teme općenito tiče ne može se reći što je bolje jer su laptop i desktop PC skoro pa dva različita svijeta. Najbolje je koristiti ono što odgovara tvojim potrebama.

Laptopi su po meni za neke manje potrebe kao što su korištenje browsera, microsoft office programa ( word, power point, itd. ), gledanje filmova/serija i sl.
Dok je desktop PC za igranje igrica, video rendering i sve ostalo što je zahtjevnije.
Laptopi većinom jesu jeftiniji od kompjutera, ali problem s njima je što te komponente u laptopu ne mogu dati iste rezultate kao što mogu ti isti modeli komponenti u kompjuteru.
Tu je također jedan od većih problema hlađenje laptopa. U laptopima su sve komponente nagurane u malo kućište i hladi ih najčešće jedan mali ventilator, a što je veća temperatura komponenti to će performanse biti slabije.
Tu sad naravno postoje "gaming" laptopi koji su kao jači, ali za njihovu cijenu je bolje kupiti desktop PC ako ga baš ne mislite iznosit iz sobe.

Uglavnom ljudi kod laptopa kao najveću prednost navode baš tu prenosivost, a 80% njih ga nikad ne iznese iz kuće.


https://www.youtube.com/watch?v=mkXD1mxNqBk

O ovome se možemo u nedogled raspravljati, a odgovor je za svaku osobu drugačiji - svatko nek ima ono što mu bolje odgovara bilo to u vidu praktičnosti, financija ili nečeg trećeg.

Wicky
20-04-21, 21:29
Laptop definitivno

Godinama sam koristio "PC" i nikad više :D
Previše zauzima prostora u sobi, fixiran je i ograničeni ste da uvjek morate biti kući da bi ga koristili.
Laptopi su danas dosta uznapredovali bukvalno sve imate kao i "PC" uz to ga možete prenositi gdje god poželite.

Ocelot
20-04-21, 23:06
Glasao sam za PC jer ima bolje performanse za dosta manji trošak, rezultati su naravno puno bolji. Također, može se nadograđivati što je ogromna prednost. Najbitnija stvar, kada je neki kvar, popravka ili zamjena je puno jeftinija, dok na laptopu nek nešto krene po zlu, vjerovatno da već moraš razmišljat o kupovini novog.

Ja koristim laptop zato što sam student na daljinu, pa ga nosim kad idem na ispite da mogu ponoviti gradivo (dobro, nekad i počet učit :D), kad idem nekom kolegi davat instrukcije (jer sam Babo), kad idem na grupno učenje ili neki projekat. Također, uskoro će mi za posao biti jako bitna stvar to što koristim laptop. U mojoj situaciji Boga mi moraš imat laptop, pa ako si hadžija, pa možeš imat i gamerski PC i laptop koji ćeš koristit za posao dobro i jest, ovako kad si studentska fukara kao ja, uzmi dobar laptop za programiranje i udaraj se nogom u guzicu. ;)

marjo
20-04-21, 23:57
Pa inace sam za pc jer se moze naci jeftino, a dobro :D

ali glasao sam za laptop jer ja putujem cesto pa ga mogu nositi i koristiti ga gdje god hocu

Sony Requiem
21-04-21, 01:00
PC jer realno gledano ako vec igras igrice najbolje da igras na PC-u

Kalle
21-04-21, 05:41
Moj glas ide za PC, prvo ako se misli igrica igrati dosta bolje na PCu, laptop je vise nekako za poslovne ljude. A druga stvar je u tome sto se sada dobar PC moze naci za male pare, dok su laptopi dosta skuplji.

DeBadosa
21-04-21, 08:44
Moj glas ide za PC.Jer na PC-u mi je mnogo lakse igrati neke igrice i slicno.Veci mi je ekran od laptopa,i tastatura mi je isto mala na laptopu.PC moze se naci za male pare

Raskolnikov
21-04-21, 16:25
Glasah za laptop, jer ga ja koristim, ali pc je bolji za apsolutno sve osim što nije prenosiv kao laptop eto.

On je Carr
22-04-21, 12:30
Dao sam glas za PC jer mi nedostaje moj PC, ali inace za svakodnevni zivot je laptop bolji

Mario_Kruger
22-04-21, 14:33
Laptop samo zbog toga kada idem na poslovni put mogu ga uzeti sobom i upaliti samp u slobodno vrijeme.

Tatta
24-04-21, 22:45
Definitivno laptop zbog prakticnosti . Sklopis i poneses gdje god hoces .

Pravi gamming laptopi u prosjeku kostaju vise od gamming PCa ali samo jer je to prijenosni PC ( manje komponente ) .

Dao bi veliku prednost kod prosjecnih laptopa .
Ja sam svoj laptop kupio prije 3 godine za 300€ uz 3 godine garanciju . Sto me ispada 100€ po godini uz garanciju . Sada je vec proslo pune 3 godine i sluzi me super . Cak , i da mi sada " umre " ne bi zalio jer se sam isplatio za taj vremenski period i te novce .
Da ne pricam koliko " prosjecno-dobar " laptop mozete kupiti za taj isti iznos od 300€ .

Za 300€ dobijete solidan laptop ( prijenosni PC ) a za solidan PC istih komponenti samo toliko ce te platiti monitor ....

Ako se netko profesionalno bavi gamingom ili slicnom i stalno je na istom mjestu , onda bi rekao da bi se moglo razmisliti o investiranju u neki bolji PC . Ovako ... Laptopu bi dao svaku prednost , zbog cijene i prakticnosti .

hugo'
26-04-21, 15:02
Naravno da laptop, jer ga možeš uzeti na put i obavljati posao kao ideš, prijenosni je i možeš lijepo se zavalit u krevet i gledat film, dok na kompjuteru niti je prijenosni a ni ne možeš lijepo gledati na njemu film tako da moj glas ide za Laptop

Candy
27-04-21, 07:30
Glasao sam za laptop iako sam koristio PC godinama , tako da laptop je super nije za igranje ioako imaju gamerski laptopi svakako je PC za igranje što se tice nadograđivanja.

Naravno laptop je više za ako se bavis poslom vani negdje pa ga nosis sa sobom radi posla / radova , svakako po mom misljenju PC je za igranje definitivno bolji meni.

Ralph
27-04-21, 13:29
Lock.

73.20% glasaca se opredjelilo za računar odnosno PC.

Uskoro nova anketa. Pozz