PDA

Pogledaj cijelu verziju : |~ Koja je Vaša najdraža boja? ~|



Mar$el
05-05-20, 22:19
Koja je Vaša najdraža boja?
https://i.imgur.com/vwVZRDH.jpg

Definitivno ne posljednje pitanje ukradeno iz dječjih spomenara/leksikona,
otvaram veoma jednostavnu anketu, gdje se naizgled nema puno za reći,
no osim glavnog pitanja na koje odgovarate svojim glasom, zamolio bih sve sudionike ove ankete da u komentarima napišu
radi čega su odabrali određenu boju, koji je razlog zašto im je baš ta boja najdraža.

Mogućih razloga je sigurno puno, primjerice netko će reći da je to zbog toga što im je ta boja ujedno i boja očiju,
jer je to boja njihovog najdražeg sportskog tima, jer je to boja koju su od djetinjstva uvijek nosili, i tako dalje...

U anketama smo uvijek ograničeni maksimalno s 10 izbora, definitivno nimalo lak posao nije ugurati milijune različitih boja u 10 opcija,
no kratkim istraživanjem odabrao sam 9 najpopularnijih boja, poredane od vrha prema dnu kakvi su rezultati istraživanja,
pa ćemo ujedno vidjeti kako se to istraživanje odražava i na naše forumaše. Naravno, kao desetu opciju ostavljam mogućnost opcije druge boje,
za što Vas koji tu opciju odaberete pozivam da u komentarima napišete na koju boju se Vaš odabir odnosi.

Također, ukoliko Vam je primjerice boja lavande najdraža, da odaberete ljubičastu, ukoliko vam je boja limete najdraža, da odaberete zelenu,
itd., želim reći da Vašu najdražu nijansu pripojite glavnoj boji, no naravno ukoliko Vašu boju ne možete svrstati u nijednu od 9 ponuđenih, odaberite desetu opciju.

O ukusima se ne raspravlja, a kako su rasprave u duhu ovog podforuma, pozivam Vas zainteresirane da mi odgovorite na neka ili sva od ovih pitanja,
ovisno koliko volje imate. :D

Je li se Vaša najdraža boja promijenila kroz godine, ili ste oduvijek bili fan iste?

Postoji li boja koju ne volite, te zašto?

Smatrate li da su određene boje namjenjene isključivo ženama ili isključivo muškarcima, te koje su to boje?

Što mislite o osobama koje nose boje koje smatrate namjenjenim osobama suprotnog spola?

Volite li više tamne ili svijetle boje?

Poznajete li osobu s daltonizmom, te jeste li ikada s tom osobom razgovarali o bojama?

Ukoliko imate još nešto za dodati, slobodni ste u komentarima, dok god se držite teme boja.


• Ankete se otvaraju, te zatvaraju svakog utorka.
• Pravo komentiranja imaju svi korisnici foruma.
• Rasprave su dobrodošle, no zabranjeno je poticanje bilo kakve vrste svađe.

alfo
05-05-20, 22:31
Hmmmmmmmm..

Mozda malo tamnija nijansa od ove ali mi se generalno najvise dopadaju ljubicasta, crna i bordo.

Edit jer je OP post bio TL;DR pa nisam procitao pitanja.

1.Je li se Vaša najdraža boja promijenila kroz godine, ili ste oduvijek bili fan iste?
-Ceo zivot sam najvise voleo crnu, al' evo u poslednjih nekoliko godina mi ljubicasta mnogo lepa boja za gledati. Cak sam i sobu ofarbao u tamno ljubicastu, fino izgleda.

2. Postoji li boja koju ne volite, te zašto?
-Žuta najviše. Generalno ne volim jarke i vedre boje jer mi bodu oči.

3. Smatrate li da su određene boje namjenjene isključivo ženama ili isključivo muškarcima, te koje su to boje?
-Ne, svako ima svoj ukus. To što u glavama 90% debilane sa ovih prostora roza ili ljubičasta = derpe (ako si muško) ili crna = gotik kurva (ako si žensko), to je samo slika nevaspitanosti, ljudske gluposti i netrpeljivosti.

4. Što mislite o osobama koje nose boje koje smatrate namjenjenim osobama suprotnog spola?
-Nemam mišljenje, opet ponavljam, svako ima svoi ukus i ja to poštujem.

5. Volite li više tamne ili svijetle boje?
-Tamne definitivno, svetle boje mi bodu oči i smetaju.

6. Poznajete li osobu s daltonizmom, te jeste li ikada s tom osobom razgovarali o bojama?
-Prvi ja neretko mešam nijanse zelene i žute te svetlije nijanse plave i ljubičaste, tako da znam kako je. Za one koji ne znaju, daltonisti nisu samo osobe koje vise monohromno.

Alek Cortez
05-05-20, 22:33
https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/iLyktkqTURBXy8yNDVhMmU3MTk4M2FlY2E0NmUzYTc4ZmRiYTk xNTQ2NS5qcGVnkpUCzQFeAMLDlQIAzQFKwsM
Tirkizno plava

Sara
05-05-20, 22:46
Moja omiljena boja je crna i bela. U anketi iznad sam glasa za crnu posto nazalost moze samo jednom :(
Razlog zbog kojeg volim ove boje, jeste sto su mi vecinom sve odevne kombinacije ili crne ili bele ili kombinujem te 2. Volim i ostale boje, stvar je ukusa i da umes iskombinovati odecu pa da to sve izgleda sa stilom. Kao mala sam volela da imam sve pink, sta god samo da je pink haha. Dok danas vidim da je IN i kad izgledas kao semafor :lol2:. Naravno postujem svaciji izbor. :o

pvlnsc
05-05-20, 23:05
Crna , siva , maslinasto zelena (nema nijanse)

Alessandro Valeri
05-05-20, 23:06
Fiery red :)

Candy
06-05-20, 00:06
Plava najdraža , ali tu je i pored nje tamno crvena boja trule višnje..

h3h3
06-05-20, 00:58
https://lh3.googleusercontent.com/proxy/0jsc5s1vWvXc00mLKyhtqdL8dyRrWvs0vF-UAIBq5Qe_UjOHugajaNY6llG7y5ksiaOVPTKoBY-V79FMueLwuBck5zO3E7-KNncFNeJSdPu9-A

pyrozeN
06-05-20, 02:54
Crna al isto volin sve bilo


https://youtu.be/FDfL_tPDUIY

Hawk
06-05-20, 08:36
Bijela - bijela perla boja, od odjeće, auta do svega ostalog.
__________________________________________________ ___________________


Je li se Vaša najdraža boja promijenila kroz godine, ili ste oduvijek bili fan iste?
Ne.


Postoji li boja koju ne volite, te zašto?
Ne.


Smatrate li da su određene boje namjenjene isključivo ženama ili isključivo muškarcima, te koje su to boje?
Ne.


Što mislite o osobama koje nose boje koje smatrate namjenjenim osobama suprotnog spola?
Unisex današnjica.


Volite li više tamne ili svijetle boje?
30%-70%


Poznajete li osobu s daltonizmom, te jeste li ikada s tom osobom razgovarali o bojama?
Ne, nažalost.

Tatta
06-05-20, 10:08
Opcenito , nemam najdrazu boju bas za sve . Za svaki predmet , biljku , boju ociju itd. imam odredjenu omiljenu boju .
No , kada bi gledao cijeloukupnu sliku , rekao bi da mi je plava boja najdraza . Mozda je to i razlog sto vozim plavo auto . :tongue2:

Za najdrazu boju ociju bi ipak odabrao zelenu . Najvjerojatnije jer sam imam zelene oci a kada vidim osobu sa zelenim ocima ( sto nije toliko cest slucaj ) , automatski mi je taj osoba puno prijatnija , zanimljivija i ukazuje mi nekako vise povjerenja . Ovo ima veze sa psihologijom . Privlaci nas slicnosti druge osobe sa vama .

Ne postoji boja koju ne voli . Kao sto sam rekao , za svaku stvar imam omiljenu boju .

Sto se tice da li su neke odredjene boje iskljucivo namjene za zene i muskarce bi rekao da je to djelomicno tocno .
Mislim da se nece nikada promijeniti kod beba , da je plava boja namjenjena za djecake dok ljubicasta/pink boja za djevojcice .
Tokom odrastanja , to se sve mijenja i to nema vise toliko znacenje . Vidjam dosta osoba sto u mom poslu sto privatno koji nose boju odjece " namjenjenu " za suprotni spol . Sada pricam manje-vise o muskarcima koji nose ljubicaste/pink majice i kosulje . Dosta ljudi takvu osobu smatra od samoga starta kao homoseksualca sto je meni cista glupost . Za svaku osobu i za svaku prigodu , neka odredjena boja je najbolja .

Ja iskreno , vise volim nostiti odjecu tamnije boje , ali kao sto vec rekoh , za svaku prigodu je drugacije . Preko ljeta volim nositi i svjetlije boje .

Poznajem jednu osobu koja je daltonist . To je moje prijatelj iz srednje skole .
Ne da smo pricali o tome , nego smo se cesto salili na njegov racun daltonizma . Naravno sve je bilo samo u sali i on je to prihvacao i smijao se sa nama .
Koliko smo ga mi svatili , on vidi boje ali ih mjesa . Nije da vidi sve crno-bijelo nego za njega je npr. zelena boja plava boja .
Boje vidi , ali ih ne moze razlikovati nikako .

HallelujaH
06-05-20, 10:59
CRNA najdraža oduvijek makar će mnogi reći da to nije boja.

Shinobu Tsukasa
06-05-20, 12:23
Tozla tebra, mojne da me pitaš to

Gudramon
07-05-20, 01:20
Definitivno crna i plava ali posto moze samo 1 glasao sam za crnuu . Razlog zasto volim crnu je to sto imam Crnu ficu koju sam dobio na poklon za svoj 1. rodendan :)

Tallulah Hiykin
07-05-20, 16:13
Zelena mi je najdraža boja nez zašto...

https://www.youtube.com/watch?v=aT6evr7W70Y

Shakespeare
10-05-20, 01:58
Je li se Vaša najdraža boja promijenila kroz godine, ili ste oduvijek bili fan iste?

Kroz godine se nije promjenula i sumnjam da će ikad.

Postoji li boja koju ne volite, te zašto?

Ne jednostavno sve boje volim, ali se jedna
jedina istiće od njih a to je.

OVA Boica

Smatrate li da su određene boje namjenjene isključivo ženama ili isključivo muškarcima, te koje su to boje?

Ne smatram. Zašto dijeliti stvari na dva dijela? Kad živimo u takvom vremenu
gdje muškarci nose ' pink majice'. Tako da mislim da nema dijeljenja boja više.

Što mislite o osobama koje nose boje koje smatrate namjenjenim osobama suprotnog spola?

Odgovorio sam malo iznad gore što se tiće toga :D .

Volite li više tamne ili svijetle boje?

Svijetlije naravno, volim što jače boje :) .
Onako da ti oči ispadnu od boje :) .

Poznajete li osobu s daltonizmom, te jeste li ikada s tom osobom razgovarali o bojama?

Ne poznajem takvu osobu, ali volio bih porazgovarati s takvom osobom.


*Glasao sam za zelenu.

Nije bitno kakva je zelena boja, bitno da je zelena.
Tu boju volim od malena kad sam gledao John Deere

Stevy_Linglet
10-05-20, 02:10
Crna, zbog pradjeda <3

BajrukA
10-05-20, 03:39
Plava...........

Tonća
10-05-20, 11:14
Crna ili bijela . Al pošto može samo jedna boja odabrao sam CRNU

Mar$el
11-05-20, 01:34
Moj glas ide crvenoj boji, koju obožavam od rane dobi, ja sam bio crveni Power Ranger, ja sam bio Rafaelo, sve crveno bilo je moja furka. Neki poseban razlog nemam, definitivno mi je najprivlačnija boja, volim njenu jačinu, ako idem baš u nijanse, glavni favoriti su mi bordo i burgundija, dakle tamne nijanse crvene.

Osim crvene, također sam od djetinjstva volio zelenu, odnosno tamnije nijanse koje me podsjećaju na prirodu i smiraj, kao kontrast crvenoj i svemu što ona predstavlja.

Ne postoji boja koju ne volim, svaku na poseban način i/ili u nekoj kombinaciji volim, velik sam fan svih boja. Između svijetlih i tamnih nijansi, kao što se i da naslutiti, prvo ću uvijek izabrati tamne.


Smatram kako se boje ne mogu dijeliti po spolovima, za svakoga neka boja može predstavljati sasvim drugačije značenje, no kao dizajner se s tim podjelama susrećem veoma često u razgovorima s klijentima, opet naravno u tom slučaju jest njihovo pravo kad se radi o nečemu za njih, no definitivno se društvo voli petljati u ono što se njih ne tiče, tko će što nositi i koje boje će nositi na sebi.

Ne poznajem nikoga s daltonizmom, nasreću sve one testove boja uvijek sam prolazio savršeno, jako dobro razlikujem sve nijanse. Gledao sam dosta videa o tome kakvi oblici daltonizma postoje, te kako oni vide, a definitivno su mi najdraži oni videi kada osoba s daltonizmom dobije one specijalne naočale koje im omogućuju da vide sve različite boje, njihove reakcije su neprocjenjive uvijek, ljudi prepuni emocija i sreće samo zbog gledanja stvari oko njih, to me podsjeti koliko malo cijenimo takve neke stvari na koje smo navikli, te koliko trebam biti zahvalan zbog svega onog što imam, a zdravlje je uvijek tu broj jedan.

soldato
11-05-20, 12:15
crna every day all day

Amy
12-05-20, 10:37
Crna, sve odjevne kombinacije ne mogu zamisliti bez crne :)

Mar$el
13-05-20, 00:03
Tema ide pod ključ,
veliko hvala svima koji su sudjelovali u anketi, te još veće onima koji su sudjelovali u diskusiji u komentarima.

Graf rezultata ankete je sljedeći:

https://i.imgur.com/WgT9Zon.png

Vidljivo je kako se CH forumaši razlikuju donekle od istraživanja koje sam naveo u prvom postu, inače peta najpopularnija boja odnijela je četvrtinu svih glasova ovdje.

Može se primjetiti kako po glasovima, tako i po komentarima kako CH forumaši najviše preferiraju hladne i tamne nijanse boja.

Hvala i onima koji su sudjelovali u raspravi i odgovorili na nekoliko mojih pitanja, čini se da je barem prema ispitnom uzorku mišljenje o bojama odjevnih predmeta veoma liberalno.



Uskoro slijedi nova anketa,
ne zaboravite sudjelovati i u njoj Vašim glasom i komentarima,
do tada lijep pozdrav svima!