PDA

Pogledaj cijelu verziju : |~ Koju vrstu prehrane prakticirate? ~|



Mar$el
14-04-20, 14:18
Koju vrstu prehrane prakticirate?
https://www.3aw.com.au/wp-content/uploads/sites/12/2019/12/yesno.jpg?resize=400%2C200

U globaliziranom društvu u kojem živimo danas nam je dostupna hrana sa svih strana svijeta.
Ali ne samo da nam je dostupna, nego više manje sve namirnice koje smo prije mogli konzumirati isključivo sezonski danas ih imamo na raspolaganju tijekom cijele godine.
U prilog dostupnosti hrane ide i radno vrijeme dućana koji su većinom otvoreni skoro cijeli dan i to svaki dan u tjednu.

Ova anketa se ne odnosi specifično na dijete i pojedinačne ishrane koje ljudi prakticiraju na temu zdravog, nezdravog i čudnog,
već se odnosi na širi opseg hrane na koji se ljudi svojom odlukom, medicinskim razlogom ili radi nekog trećeg faktora ograničavaju ili ne ograničavaju.

Razumijem kako postoje brojne pod-kategorije svake od navedenih vrsta prehrana, no one neće biti navedene zbog ograničenog broja opcija u anketi,
no pozivam sve sudionike da slobodno napišu u komentarima točnije kakvu prehranu, te dijetu prakticiraju,
možda da podijelite i neki savjet drugim članovima foruma ukoliko tematiku poznajete bolje.

• Pravo komentiranja imaju svi korisnici foruma.
• Rasprave su dobrodošle, no zabranjeno je poticanje bilo kakve vrste svađe/uvrede.

martinez.
14-04-20, 14:33
a de su govna


glasao sam za ostalo

Alek Cortez
14-04-20, 14:36
nisam ni znao za izraz Omnivor , koristio sam svastojed

eto nauco sam nesto novo

hvala

Mar$el
14-04-20, 14:38
a de su govna


glasao sam za ostalo

Zaboravih na glavnu vrstu ishrane CH igrača, isprike novi sam!

martinez.
14-04-20, 14:41
nisam ni znao za izraz Omnivor , koristio sam svastojed

eto nauco sam nesto novo

hvala

hahahahahah bravo zivotinjo


svastojed

Willy (Makaveli)
14-04-20, 15:40
Prakticiram prehranu s najvišim udjelom proteina zatim ugljikohidrati te naposljetku masti.:cool:

Raskolnikov
14-04-20, 18:54
Zaboravih na glavnu vrstu ishrane CH igrača, isprike novi sam!
Marcel from downtown

Filipovski
14-04-20, 19:34
Šta mama napravi hah

Glas za ovo prvo

Tatta
14-04-20, 20:08
Uglavnom se prehranjujem sa mesom , ribom ( jako puno u zadnjih godinu dana ) , vocem i povrcem .

Kruh i tjesteninu izbjegavam . Pojedem mozda tjedno 2 snite kruha .

Slatko ne jedem nikada , osim kada je nekulturno odbiti kao sto su npr neke proslave tipa rodjendana pa onda pojedem tu jednu krisku torte na silu iz kulture .

Jedino slatko sto imam u stanu je secer i to koristi samo moj brat za kafu ( ja cak niti to ) .
Poklone koje znam dobiti u obliku nekih ljepsih cokolada ili bombonjera dzim kao ukras na vetrini . heheh

Sean Tyas
14-04-20, 20:09
Jel ima opcija bez ribe negdje da glasam ?

Mar$el
14-04-20, 20:51
Slatko ne jedem nikada , osim kada je nekulturno odbiti kao sto su npr neke proslave tipa rodjendana pa onda pojedem tu jednu krisku torte na silu iz kulture .

Jedino slatko sto imam u stanu je secer i to koristi samo moj brat za kafu ( ja cak niti to ) .
Poklone koje znam dobiti u obliku nekih ljepsih cokolada ili bombonjera dzim kao ukras na vetrini . heheh


Interesantno, zanima me je li zbog zdravlja, jer nije pametno jesti slatko tj. šećer ili ti se jednostavno ne sviđa slatko?

Candy
14-04-20, 20:56
Glasao sam da jedem sve , ali slatko izbjegavam svakako u zadnje vrijeme

pvlnsc
14-04-20, 21:46
nisam ocekivao ovakav ishod,da nema niko od biljojeda

Shakespeare
14-04-20, 22:01
Što bih se po seljački reko, jedem sve po redu.

Hranu ne biram u rijetkim slučajevima se desi da izbjegavam hranu koja mi se ne dopada na oko i
naravno o kojoj znam podrijeklo.
Jedem meso, preferiram pečeno najviše.
Naravno prije svega bih izdvojio čorbasta jela.
Juha mi je neizbježna u mojoj ishrani, čak mislim da je jako zdravo jesti čorbice.
Slatko ne jedem, torte ne volim, kolače tu i tamo.
Što se tiće tjestenine i kruha, pokušavam smanjiti, ali kako god okrenem zabijam u ta dva jela.
Povrće, da naravno, mrka, peršin, brokula, karfion, salate svih vrsta, oš ovaku oš onaku, oko toga
jednostavno ne biram.

Sireve? Hm, da.. da riješimo polemiku kod mene nema omiljene hrane, sve volim jest osim onog
navedenog gore.

Ali naravno preferiram kravlji sir, DOMAĆI po mogučnosti.

Ukratko, volim dobro pojest između hrane ne biram previše, što više ima mnogo jela koje volim.

Tatta
15-04-20, 17:18
Interesantno, zanima me je li zbog zdravlja, jer nije pametno jesti slatko tj. šećer ili ti se jednostavno ne sviđa slatko?

Sve je pocelo zbog zdravstvenih razloga ( nista strasno , htio sam samo smrsaviti ) a sada mi je to vec navika .
Nisam nikada bio neki preveliki ljubitelj slatkoga tako da mi to nije previse tesko palo a sada mi uopste ne dostaje niti imam ikakvi nagon da pojedem nesto slatko .

marjo
15-04-20, 17:47
Sve osim slatkog. Tu i tamo ali vecinom ne

Aladeen
15-04-20, 18:19
Gemišt, masline i tunjevina u maslinovom ulju

Fossa dei Leoni
18-04-20, 09:50
OMNIVOR (jedem sve, meso, ribu, sir, jaja…)

cakaofficial
18-04-20, 10:20
Vegetarijanac..........

Scar
18-04-20, 10:56
Jedem govna, eto sta jedem.

Tonća
18-04-20, 12:00
Sve po redu osim onoga sto mi se ne svidja na miris ili na oko

Hrvoje Andrakovic
18-04-20, 12:32
Moj glas ide u ostalo a u to spada GMO hrana.

-Jedem hranu samo iskljucivo napravljeno u labosu.

Mar$el
21-04-20, 13:26
Tema ide pod ključ, veliko hvala svima koji su sudjelovali u anketi,
te još veće onima koji su sudjelovali u diskusiji u komentarima.

Graf rezultata ankete je sljedeći:

https://i.imgur.com/B5Kp5K7.png

Iako je bilo očekivano da će većina ispitanika biti omnivori, tolika zastupljenost je pomalo iznenađujuća i zanimljiva.
U anketi nismo pronašli niti jednog vegana na CH, možda ih nema, možda se skrivaju. ;)
Ispitanici koji su odabrali opciju OSTALO nisu se točno izjasnili u komentarima što čini njihovu prehranu, barem ne svi.

Kasnije slijedi nova anketa,
do tada lijep pozdrav svima!