PDA

Pogledaj cijelu verziju : Da li je fakultet presudan za bolji posao?



Paola Alegri
08-11-18, 00:29
Da li je fakultet presudan za bolji posao?

https://imgur.com/a/92MElVLhttps://u.cubeupload.com/Krzna/imagediplmes.jpg

Napomena!

• Pravo komentiranja imaju svi korisnici foruma.
• Zabranjeno poticanje bilo kakve vrste svađe/vrijeđanja.
• Također je zabranjeno kršiti pravila CH Foruma te pravila PDFa Ankete.

Alek Cortez
08-11-18, 00:33
I pored toga sto studiram glasao sam za NE

tvrdim da fax ne mora da bude presudno osnova boljeg zivota (ako si vezana vreca mozes da zavrsis 5 fakulteta i da ne uradis nista)

ali je svakako u prednosti onaj ko ima fakultet u odnosu na onog koji nema

marjo
08-11-18, 00:35
Nije presudan.

Bred
08-11-18, 00:35
Glasao sam da je presudan mada ne mora da znači ništa...

danas mnogi bez fakulteta su uspješni radnici, šefovi, vode svoje firme koje su isto uspješne i tako dalje..

možda imaš neke male prednosti i mogučnosti kada ga završiš...

Yuuto
08-11-18, 00:42
Cjelokupno skolovanje nije presudno za bolji zivot, jer je vecina stvari koje smo "naucili" hrpa go****.

R u s s
08-11-18, 00:44
Cukenberg napustio skolu, Gates isto. Kud ces vece primjere, slucajno sam stisnuo da, halalite

Scouser
08-11-18, 00:50
Ako planiras da zivis ceo zivot ovde onda komotno mozes da iskoristis tu diplomu kao alternativu za toalet papir.

Glas za ne.

Michael Sheen
08-11-18, 01:13
Da, presudan je.

Da se ne lazemo nisam jos nikoga upoznao bez fakulteta da je na nekim boljim poslovima osim ako iza sebe nema jaku "poledjinu" ili stranku ;)
Balkan rules, show must go on ;)
btw sami smo krivi za to ...

Sequando
08-11-18, 01:16
Nije presudan (iako studiram), sve zavisi koliko si sposoban da napraviš nešto u životu.

Većina nas ovdje studira ali ipak glasamo za Ne.
Malo je nelogično, zašto onda studiramo uopšte.
Sve bi ovo imalo smisla i logike kad bi mi živjeli u smislenoj i logičnoj zemlji :D :D

Danas vala i svako fakultet završi

Gunner
08-11-18, 01:55
Nije presudan (iako studiram), sve zavisi koliko si sposoban da napraviš nešto u životu.

Većina nas ovdje studira ali ipak glasamo za Ne.
Malo je nelogično, zašto onda studiramo uopšte.
Sve bi ovo imalo smisla i logike kad bi mi živjeli u smislenoj i logičnoj zemlji :D :D

Danas vala i svako fakultet završi

Nije presudan, al' je koristan. Imaš ljude u struci koji te usmjeravaju gdje,kad i kako šta raditi. 20% naučiš na faksu, a sve ostalo sam svojim istraživanjem, voljom, trudom i radom. Naravno, izuzeci su neki fakulteti.

Glasao sam za ne jer uvijek se može snaći nekako u životu :)

Michael Blazevic
08-11-18, 02:09
Znaci danas jos samo BUDALA vjeruje da ces sa fakultetom upast negdje ili da ces dns sutra bolje proc u zivotu.

Imam 21g ali sto se tice love,poslova i tih stvari gdje imam itekakvog iskustva samo cu jedno reci

Para vrti gdje burgija nemoze!

Gunner
08-11-18, 02:13
Znaci danas jos samo BUDALA vjeruje da ces sa fakultetom upast negdje ili da ces dns sutra bolje proc u zivotu.

Imam 21g ali sto se tice love,poslova i tih stvari gdje imam itekakvog iskustva samo cu jedno reci

Para vrti gdje burgija nemoze!
Samo jedno pitanje cu postaviti
Jesi osobno sam zavrsio fakultet i pokusao traziti posao s fakultetom?

Michael Blazevic
08-11-18, 02:16
Samo jedno pitanje cu postaviti
Jesi osobno sam zavrsio fakultet i pokusao traziti posao s fakultetom?

Ne,nepada mi na pamet da idem na fakultet,zavrsila je sestricna pa kad je dosla u bolnicu, ravnateljica joj kaze 10.000e da da za posao hahahahhaah

Salvatore Catalano
08-11-18, 03:03
nije naravno hahah

Gary Bond
08-11-18, 03:33
Nije presudan
Znam masu ljudi, pa sigurno 65% uspjesnih ljudi nema zavrsen faks
****s ti faks ako ti nisi marljiv i snalazljiv

Ali opet, s druge strane, faks je dobro završiti jer tko zna gdje ćeš biti za 5 godina, a u Njemačkoj je faks itekako priznat.

Đubretar
08-11-18, 05:17
Generalno se danas vise trazi znanje vezano za odredjeni posao nego moguce kupljena diploma.
Imajuci to u vidu glasah za nije.

Paulo Bonucci
08-11-18, 09:37
Presudan nije,mozes i te kako biti uspijesan i bez faxa,glasao sam da je presudan da ovima sto idu na fax nebi pao secer.

Matthew
08-11-18, 09:48
Koristan jeste , ali sve zavisi kako se ko snalazi u životu , nekad ce se bolje snaci onaj bez fakultwta nego onaj sa tako da ja glasm za opcije "Nije presudan"

KatarinaWolf
08-11-18, 12:13
Iako i sama studiram glasala sam za nije presudan. Ima toliko ljudi koji nemaju fakultet a "uspjeli" su u životu. Naravno moraš biti ili izuzetno talentovan ili imati rođaka :)

Tony Stark
08-11-18, 14:40
Sto se tice pronalazenja posla nije presudan, sto se tice place presudan je, glasao sam NE posto ovdje pise bolji posao.

nowitzki
08-11-18, 15:27
sve zavisi od srece koju imas,
znam masu ljudi koji su fakultetski obrazovani pa ih evo, na biro rada,
na ove nase prostore tesko je uspjet, jer je politika sjebala drzavu,

a i ne ovisi fakultet, jer mozes biti uspjesan i bez njega
dovoljno je pokrenut biznis

HallelujaH
08-11-18, 17:31
Redom svi najbogatiji i najpametniji ljudi današnice "odbijali" su formalna obrazovanja(oš, sš...) i prebacili se na neformalna. Takvo obrazovanje ne obuhvaća redovito pohađanje nastava u školama i pisanje ispita, nego učenje, čitanje i pisanje onog što ih zanima preko pisanih i digitalnih platformi koje su sami nalazili.
Najbitnija je životna škola.

marshmello
08-11-18, 19:08
Nisam isao na faks al mislim da je presudan jer u boljoj si poziciji i naucis dosta tog osim skole kad zivis sam

Mar$el
08-11-18, 20:28
Jedna stvar je to što može biti koristan, ali da je presudan, bgm nije uopće.

North
08-11-18, 20:30
Apsolutno ne, fakultet treba shvatiti kao hobi i ići vanredno dok se radi bilo što. Bukvalno ti služi kao referenca za poziv na razgovor, gdje pričaš šta znaš i šta si radio. Tu mu uloga završava, osim za tehničke i medicinu.

Đubretar
08-11-18, 20:43
Apsolutno ne, fakultet treba shvatiti kao hobi i ići vanredno dok se radi bilo što. Bukvalno ti služi kao referenca za poziv na razgovor, gdje pričaš šta znaš i šta si radio. Tu mu uloga završava, osim za tehničke i medicinu.

Upravo to, fakultet tj. papir ti treba samo da pokucas na vrata (iako ni on nije obavezan), dalje se postavlja pitanje "A sta ti tacno znas?".

Tenfo
08-11-18, 21:16
Može biti presudan, a opet i ne mora.

Sve zavisi od puno faktora i ne postoji pravi odgovor. :)

insejn
08-11-18, 23:02
danas svaki glupan fakultet zavrsi

Raskolnikov
09-11-18, 00:57
Cukenberg napustio skolu, Gates isto. Kud ces vece primjere, slucajno sam stisnuo da, halalite
Zuckerberg je zapravo prošle godine dobio BA stupanj, čisto jer je obećao majci da će ga dobiti (Harvard).Bill Gates je napustio također Harvard, a ne sveučilište u Širokom.

Mislim da je mišljenje o boljem/gorem poslu subjektivno. Netko voli lijepit pločice, netko voli programirati, netko orat traktorom. Nekome je dobar posao bilo kakav koji donosi puno novca, nekom onaj manje plaćeni gdje se neće puno znojiti. U tom kontekstu ne vidim smisao ankete zaista, tako da sam suzdržan.

Scouser
09-11-18, 11:36
Dajem primer sebe sa "samo" zavrsenom srednjom skolom. Radim u supermarketu kao prodavac/magacioner i oko sebe imam troje fakultetski obrazovanih kolega. Svi imamo istu poziciju i svi primamo istu platu, bez obzira na to sto je moja diploma inferiornija u odnosu na njihove. Meni je ovo radno mesto samo odskocna daska za dalji napredak u zivotu.

Diploma nije presudna ako ne umes da se snadjes u zivotu.

I ne mozemo mi sa 19, 20 ili 21. godinom objektivno da govorimo o tome da li je fakultetsko obrazovanje zaista presudno za karijeru. To mozemo da kazemo tek sa 30 ili 35, kad vec imamo dovoljno godina radnog staza.

Jos jedna cinjenica vezana za diplomu na ovim prostorima. Ona je bezvredna iz samo jednog razloga: Dzaba tebi diploma ili master ako ti je ministar odbrane moler ili neki drzavni funkcioner neuka seljacina iz neke pripizdine sa zavrsenom osnovnom skolom.

Naravno, ne osporavam niti jednu ambicioznu osobu, cak sta vise podrzavam svakog ko se skoluje i ima volju za to, samo je problem u tome ako zelite da ostanete na ovim prostorima, vas trud je manje-vise uzaludan. Moja mladja sestra (2002. godiste) je sad druga godina XIII beogradske gimnazije sa vrlo dobrim/odlicnim ocenama, zeli da upise medicinski fakultet i nakon zavrsetka ode da radi u Norvesku. Podrzavam je u potpunosti, ne iz razloga sto cu kao parazit da se spakujem i odem s njom gore i nikad se ne vratim, vec iz razloga sto stvarno dete uci i trudi se za svoje bolje sutra.

Hadzyc
09-11-18, 12:34
Da smo normalan narod bio bi presudan, ovako ne jer je familija prioritet pored bolje strucnih i obrazovanih ljudi

Gambino
10-11-18, 11:02
Na nasim prostorima nije presudan nazalost, kod nas ko ima bolju vezu ima bolje radno mjesto.. iz osobnog iskustva kod nas direktor nema zavrsenu srednju skolu, ali prima ogromnu placu zato sta je gazdin necak..

U uredenim zemljama je itekako presudan, ali ako ne znas to iskoristit uzalud ti sve..

dawkins
12-11-18, 22:02
Naravno da nije, ako imas kliker, stvorit ces sebi...Dadni budali milion $ i on će ih potrošit, a pametan će uložit...Tko je razumio, razumio je

Paola Alegri
16-11-18, 18:14
Od 50 glasača
22% glasača misli da je faklultet presudan za bolji posao
78% glasača misli da fakultet nije presudan za bolji posao
Hvala svima koji su glasali