PDA

Pogledaj cijelu verziju : [POMOC] Speedfan & MSI After burner [RIJEŠENO]



Leonardo Chavez
31-07-14, 17:21
Ime na forumu: Dr. Leonardo Chavez

Zanima me kako funkcioniraju programi Speedfan i MSI After burner i može li se oštetiti računalo tko s tim ne zna upravljati.

Ako brže ventilator radi hoće li se temperatura CPU smanjiti?

Zagi
03-08-14, 20:34
Sve ti se moze ostetiti...

To ti je najbolje ne koristit,jer on sam prilagodjava brzinu ventilatora koja je potrebna da se procesor/graficka ohladi i ti samo mozes nekaj zeznut oko hladjenja tako da recimo stavis da ti ventilator vrti na 60% svoje snage,upalis igru ili vec nekaj sto ga jos vise grije i na kraju ti se pregrije i crkne jer se pregrijo,trebao je npr hladnjak biti na 80% a ti si ga stavio na 60% snage...

A ako ti se previse grije procesor ili graficka,to ti moze biti samo razlog ako imas prasine unutra,rastavis kuciste,ocistis od prasine,promjenis termalnu pastu (nije nuzno,jedino ako je vec dugo dugo stara)...



A za ovaj MSI AfterBurner prvi put cujem,i koliko sam procitao,to je za overclockanje

Ista stvar,moze ti se dogodit da pokrenes neku jacu igru,pocne ti vrtit na max i na kraju ti krepa jer nema dovoljno hladjenja (obicno trebas kupit jos bolji hladnjak,nece ti pomoc sto ce ti sadasnji vrtit na 100%)

Ali to ni nemoj radit,jer ti procesor moze crknit za tjedan dana,mjesec...

Raza
06-08-14, 12:52
Korisnik koji je otvorio temu ne javlja se duže vrijeme.

Riješeno, LOCK !