PDA

Pogledaj cijelu verziju : [Pomoc] Laptop se gasi [RIJEŠENO]



Smurfs
05-06-14, 07:53
Nick na forumu: Smurfs
Pitanje/Problem: Gasenje laptopa samog od sebe
Opis problema: Naci vec par dana laptop mi radi,i odjednom sam od sebe se ugasi,naci ko da sam ga iskljucio iz struje,potpuno krepa,bez upozorenja ili bilo ceg drugog,nakon tog sam skinuo probram za temperaturu,graficka i procesor mi znaju doc na 90 stupnjeva,dali zna neko sta da radim

Satan's Worst Demon
05-06-14, 07:54
Ne razumijem se nešto u laptope, ali znam da kad na kompu temp dođe do te razine da se gasi, i da je to zbog slabog hlađenja
sad ja obično ispušem prašinu sa onog ventilatora, a u laptop ne znam šta bi kako bi..

i da, još nešto.. možda i nije prašina, možda ti samo taj ventilator nema dovoljno snage da ohladi ili držiš na pre pre pretoplom mjestu gdje se zadržava temp

također što kaže i dževad vjerovatno je crko taj ventilator, ili ima neki problem

Dzevad_Sindik
05-06-14, 08:19
I ja sam imao laptop koji se gasio,naime crko mi je ventilator koji hladi sam laptop,nemoj si palit laptop vise,jer kad ti se dize temp laptopa moguce da ti crkne maticna(kao i u mom slucaju) odnesi laptop na popravak i reci da ti pogledaju rashladni sistem laptopa i ventilator dali radi ispravno i dali uopce radi

Smurfs
05-06-14, 15:19
Znam i ja da bi trebalo odvest ga kod majstora,al problem je taj sto ja trenutno nisam pri parama,da jesam pri parama vec bi si kupio onaj ko ventilator za hladenje,al trenutno nemam uopce para,pa pokusavat nekak improvizirat

Floyd (Cortez)
06-06-14, 00:11
I meni se prije pregrijavalo ali se nije ugasio

Trebalo je samo zamjeniti ventilator ispuhat prasinu i promjeniti termalnu pastu

Maranzini
06-06-14, 14:09
Znam i ja da bi trebalo odvest ga kod majstora,al problem je taj sto ja trenutno nisam pri parama,da jesam pri parama vec bi si kupio onaj ko ventilator za hladenje,al trenutno nemam uopce para,pa pokusavat nekak improvizirat

Otvori si sam laptop i obriši... Imas na youtube sigurno video kako da si ocistist bas taj laptop koji ti imas...

Gasttozz
06-06-14, 16:28
ovako to ti je sigurno zbog pregrijavanja,moja preporuka je da prvo u biosu iskljucis granicu za temperaturu na kojoj ti se laptop uvijek gasi,pronadji na youtube kako to napraviti jer se svaki bios razlikuje,drugo otvori laptop ispusi malo ventilator i ocisti (opet pogledaj video na youtube ako neznas) ili ga daj nekom frendu koji se u to razumije,trece koliko ti je uopce star laptop nisi reko ovdje ?

Mario_King
06-06-14, 16:36
stavi si ventilator ispred otvora za hlađenje i radit ce, tako sam i ja improvozirao :D
http://renovari-amenajari.com/wp-content/uploads/2012/07/ventilator.jpg

Raza
10-06-14, 13:46
Nema odgovora duže vrijeme ..

LOCK

Messala
10-06-14, 23:44
Ako imas HP unutar 2-3 god ima opcija u BIOSu da stalno puse vent neovisno o temperaturi, no ako ga ne cujes, riknuo je.

Za neku pomoc potrazi si nesto poput OVOG (http://www.links.hr/?option=katList&id_kategorija=016004&naziv=hladenja)