PDA

Pogledaj cijelu verziju : [Pomoć] - Ekran [Riješeno]



Andrés
25-02-14, 16:13
Ime na forumu: Eivissa.
Pitanje/Problem: Imam problem. Ne moze mi se ekran od racunala upaliti, znaci ima plava lampica i samo blinka .. Dvadeset pet minuta blinka i nemoze se upaliti.. Racunalo radi sve normalno, pa sad neznam da li je problem u kablovima ili nesto unutar tog monitora. Pa ako moze pomoc ili savijet..
Nešto za nadodat: Ako moze sto prije jer je hitno .. Hvala

Rick.House
25-02-14, 16:51
Lako moguce da je otišla graficka, probaj ekran s drugim kompom , i komp s drugim ekranom

Andrés
25-02-14, 18:21
Graficka je nova. Jednostavno je nemoguce da je grafcka problem.. Ponavljam: Mislim da nema veze sa kucistem, vec da je ekran proble, ali nisam siguran jer se ne kuzim dobro bas u racunala, zato sam i pitao..

ApoLLo
26-02-14, 00:27
Probaj da vidis radil monitor na neku drugu centralnu ili centralnu na neki drugi monitor.Mozda je i do kabloba probaj zamjenit pa vidi

Mario_King
26-02-14, 22:04
O kojem monitoru je rijec?

jel CRT ili LCD?

Messala
27-02-14, 21:24
1. Graficka izasla iz lezista
Otvori kuciste i gurni grafu u slot
2. problem u prevelikoj rezoluciji (osim ako se to dogadja prilikom paljenja racunala)
Bootaj Windowse u Safe mode ili jos bolje "Enable Low-resolution Video" (Windows 7-8) ili "Enable VGA mode" (Windows XP) i promjeni rezoluciju
3. neispravna memorija graficke
Probaj drugi monitor i/ili racunalo
4. Kabel
Skini i vrati kabel u karticu

Eto pa probaj

Andrés
28-02-14, 19:29
Hvala Messala, sad cu probat pa cemo vidjeti ...

Mirza_Polar
28-02-14, 22:25
ili ti se graficka sjebala ili je gracika/ram memorija iskocila
samo to ubaci da legne i probaj onda

Andrés
01-03-14, 10:16
Pogledao sam.. Nije nista iskocilo, sve mi se cini u redu. Neznam sta bi mogao biti problem.. I kablovi nisu isto jer sam i to maloprije provjerio ...

Messala, svaku stavku sam probao.. Nista se nije promjenilo.

Mario_King, LCD je..

Vladan_Pantelic
01-03-14, 14:30
Ma cim trepce lampica a nece da se upali monitor to ti je do kabla.. Ne znam koji komp imas ali kod mene imaju 2 ulaza za monitor na kucistu i na jednom ulazu kad ubacim mi isto tako trepce a na drugom normalno radi tako da zameni samo mesta i to je to.

Andrés
01-03-14, 14:35
Ma cim trepce lampica a nece da se upali monitor to ti je do kabla..

Probao sam sa drugim kablom, ali opet nece.. Znaci kabal je u redu..


Ne znam koji komp imas ali kod mene imaju 2 ulaza za monitor na kucistu i na jednom ulazu kad ubacim mi isto tako trepce a na drugom normalno radi tako da zameni samo mesta i to je to.

Sad sam gledao, nema 2 ulaza ...

Vladan_Pantelic
01-03-14, 14:38
Probao sam sa drugim kablom, ali opet nece.. Znaci kabal je u redu..



Sad sam gledao, nema 2 ulaza ...

hmm, kabal je uredu sigurno cim ti aktivira monitor da trepce, znaci radi. Ali mi cudno da nemas 2 ulaza, jedan skroz dole horizontalan a drugi gore u blizini USBa i ostalih stvari koji je vertikalno postavljen.. Ja imam 2 kompa i na oba mi je isto na kucistu, eto proveri jos jednom imas li taj drugi ulaz na dnu dole horizontalno postavljen obicno.. Ako nema srecno u pronalazenju problema jer mi stvarno nije jasno do cega drugog moze biti.

Andrés
01-03-14, 14:46
Ma da ima 2 ulaza, alije je taj ulaz 3 puta veci nego ovaj gdje trenutno stoji kabel.. Tako da taj kabel ne moze stati na taj ulaz. A veci kabal nemam..

Hvala ti Vladane, niti meni nije jasno do cega je..




Evo ovakav je monitor: http://www.lg.com/hr/monitori/lg-W2234S-lcd-monitor-sa-sirokim-ekranom

ApoLLo
01-03-14, 23:53
Jarane de donesi drugi monitor i probaj vidi radil drugi da znas do cega je -.-

Tony Colorado
02-03-14, 00:48
Probaj spojiti komp na tv preko HDMI ili neceg drugog i viditi jel ti šalje uopce sliku komp ako ne mjenjaj graficu ... mozda je nepodrzava maticna ili tako nesto

Andrés
03-03-14, 08:03
Kupio sam novi monitor.. Tako da moze lock! Hvala svima na pomoci.. ;)