PDA

Pogledaj cijelu verziju : [Pomoc]SiG



GreenWood
23-02-13, 12:32
-Problem: evo da vam kazem,znaci zelim da na obicnu sliku(znaci ne bitno koja) da stavim slova koja se pojavljuju,pa nestaju,i tako na izmjenicno.nadam se da me razumijete,na dosta sigova je to npr na slici pise njegov nick IG,pa to nestane,pa se pojave bivse org,pa to nestane,pa ponovo nick ... eto to me zanima,znaci da mi detaljno mozete objasniti,ako vam nije problem
-Kada se problem pojavio: /////
-Slika://///
-Nesto za dodati: isao sam i na stranicu www.sigtutorials.com ali nigdje ne mogu naci objasnjenje kako to uraditi,da se slova pojave,pa nestanu,pa pojave samo me to zanima

Mr. Fabulous
23-02-13, 12:42
to ti je animacija, ovako kao kod mene mislis na sigu ?
instaliraj PS cs5/6 onda kucaj na you tube how to make animation on pscs5 i tamo ce ti sve objasniti.. Vjeruj mi nije tesko samo treba vise vremena da shvatis..

Haytham
23-02-13, 13:38
Evo ovaj video je meni frany dover napravio kad sam ja to pito pa sam sad naso evo ti :D

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=USNBMi5n0X8

GreenWood
23-02-13, 15:03
inace ja imam ps cs3.. idem sad pokusati pa vam javi.... hvala vam.

GreenWood
23-02-13, 15:04
Ne radi link, kaye da je video privatan. -.-

Whoopy Doo
23-02-13, 15:23
Ne razumijem, ti hoces takav sig da ti netko napravi ili hoces da ga sam napravis? :D

GreenWood
23-02-13, 15:28
Ma hocu samo da mi neko objasni kako da se naprave slova da se pojavljuju i nestaju,kao kod ovog drugog posta u ovoj temi (Leila corleone) e to me samo zanima...

Whoopy Doo
23-02-13, 15:31
Pa samo napraviš više slika sa različitim textom i ubacuješ ih jednu za drugom i odrediš im brzinu, i tako napraviš gif animaciju :)

GreenWood
23-02-13, 15:32
Moze objasnjenje gdje to da uradim? i kako :D .

BlakewooD
23-02-13, 17:12
http://www.ch-slike.com/images/2013/02/22/5NeQZ.gif

Ovako nesto zelis?

Da bi napravio animaciju u PS CS6 otvoris Timeline
a ovaku animaciju kao sto je na ovom sigu pravis tako sto na svakom layeru smanjujes Opacity,
npr. na prvom layeru Opacity 50, na drugom 40, na trecem 30....
i onda u Timeline-u poredas te layere kako hoces da ti animacija ide, odaberes koliko ce vremena trajati taj jedan layer i eto
kad napravis sacuvas u Save for Web... da bi ti se sacuvalo u .gif formatu

GreenWood
23-02-13, 17:19
Ja imam PhotoShop CS 3 oce li tu moci?

soldato
26-02-13, 13:28
nadji sebi samo kad otvoris ps window animation i nadji na yt nekakav tutorijal i sve ce ti biti jasno